SUMIN

Podcast SUMIN toob kuulajateni lastega perede argisuminad – mured, rõõmud, väljakutsed ja lennukad ideed. Puudutame teemasid läbi lapsevanemate elukaare, teeme peatuseid nii armastusel kui eluraskustel. Räägime perega seiklemisest, kastist välja mõtlemisest ning valikute tegemisest.

Suminani!

🎙

#5 Kersti Kaljulaid on nelja lapse ema, vanaema ning Eesti president. SUMINAS rääkis Kaljulaid oma lapsepõlvest, laste kasvatamisest, naiste ja meeste rollidest ning presidendirolli mõjust oma lastele. Saates ei jäänud puutumata ka ohverdused, mida Kaljulaid pidi eduka karjääri ülesehitamiseks tegema.
Lisaks oma isiklikule kogemusele jagas Kaljulaid ideid ja mõtteid sellest, kuidas tulevikus võiks olla üles ehitatud vanemahüvitis, haridussüsteem ning praegusele ajale kohasem – kõrgete hindade kompenseerimine.
.

🎙

#4 Katrin Saali Saul on kolme lapse ema, pereterapeut ja kirjanik. Igapäevaselt aitab Katrin aga inimesi ja paare, kes vajavad edasi liikumiseks või oma suhte parandamiseks terapeudi abi.
Lisaks teraapiale on Katrin põhjalikult uurinud, milline ikkagi on üks eluterve naine, kelle sära aastatega ei tuhmuks. SUMINAS jagas Katrin mõtteid laste kasvatamisest ja lendu laskmisest, tassi täitmisest, mõnulemisest ja paarisuhetest.
:

🎙

#3 Grethe Rõõm on oma elu pühendanud rõõmu otsimisele, säilitamisele ja tundmisele. Grethe on fotograaf, nelja lapse ema ning lisaks ka koolitaja – Grethe aitab teistel luua endale elu, mille iga päev on täidetud rõõmuga. Grethe elu kulgeb koos oma pere, ponide, kanade, koerte ja kassidega Võrumaa metsade vahel Rõuges, mis on tema sõnul elamiseks kõige-kõige parem koht.

SUMINAS jagab Grethe oma mõtteid aja olulisusest ning enda säilitamisest igapäevases elu virr-varris. Et Grethe kõige hingelähedasem teema on rõõm, jagas ta saates usinalt nõuandeid, kuidas rõõmu rohkem tunda ning pimedatel päevadel üles leida. Grethe perekond valiti Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt ka 2013. aastal Aasta Suurpereks.

:

🎙
#2 Kättlin ja Taavi Küttis on purjetanud läbi elu nii abikaasade, töökaaslaste kui äripartneritena. Taavil ja Kättlinil on neli last ja neli erinevat ettevõtet. Nende hulgas ainulaadne elamusgolfikeskus Elamusgolf ning Eesti suurim pannkoogirestoran Pann&Kook.
Küttiste perekond võtab pidevalt vastu julgeid ja elumuutvaid otsuseid – aastaid tagasi koliti kogu perega Hispaaniasse läbipõlemisega kaasnenud terviseprobleemidest puhkama ja lastele mitmekesisemat haridust ja kogemusi pakkuma. Ettevõtlikud lapsevanemad iseloomustavad ennast kui vedurit ja pidurit – Taavi on tõeline ideede generaator, Kättlin seevastu tõmbab liigset hoogu maha, et ideede praktilisusele mõelda. Üheskoos liigutatakse mägesid.
:
:
🎙
#1 Arabella Aho-Tops on vaatamata noorele eale kokku puutunud mitmete väljakutsete, aga ka rohkete rõõmudega.
Tänaseks 24-aastane Arabella on teismeeas seljatanud raske haiguse, õppinud esimese raseduse aegselt eliitkoolis ja sünnitanud esiklapse vahetult enne lõpueksameid. Ta on käinud väikeste laste kõrvalt palgatööl, avanud oma ettevõtte, kogunud suure jälgijaskonna ja poolehoiu sotsiaalmeedias ning toonud lisaks pojale ja tütrele ilmale kaksikutest pisipiigad. Arabella on abiellunud toetava mehega, kellega koos laste kasvatamisest ja elust rõõmu tuntakse.
.