Sügisene perepäev

Suurperedele mõeldud sügisese perepäeva traditsioon sai alguse 2014. aasta sügisel, mil Eesti Lasterikaste Perede Liit kutsus suurpered Lottemaa kogupere teemaparki. Ürituse eesmärk on pakkuda peredele võimalust tavapärasest erinevas keskkonnas koos aega veeta. Sündmuse raames antakse välja tunnustusauhinda “Pärlipüüdja”, millega tunnustatakse ja märgatakse edasipüüdlikke, andekaid ning silmapaistvaid suure pere vanemaid.

2020 aasta sügisene Perepäev toimus Tartus Ahhaa Teaduskeskuses. Päeva jooksul sai uurida hirmude ja foobiate põnevat maailma, ise katsetada ja avastada ning tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga. Saadi osa teadusteatri etendusest ning oldi lihtsalt oma perega koos. Perepäeval osales kokku 322 suurpere liiget 73-st perekonnast.

Pidulikul aktusel kuulutati välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Tunnustusauhinna “Teenäitaja” pälvis saarlane Eliis Paimre ning tunnustusauhinna “Rajaleidja” pälvis tallinlane Kadi Luht-Kallas.

Täname kõiki perepäeval osalenud vabatahtlikke, fotograaf Silvester Jürjot, Premiat maitsvate jäätiste eest ja A. Le Coqi tervisliku vee eest.

2019 aastal toimus sügisene perepäev Super Skypargis Tallinnas.
Päeva jooksul sai tutvuda teaduskeskuse SkyLab põnevate atraktsioonidega, sai avastada, uurida ja nokitseda, avatud olid põnevad töötoad ning võimalus oli lihtsalt koos perega olemist nautida. Samas tegime ka kokkuvõtted Hooandja projektist. Perepäeval üllatas võrratu kandlemänguga Kati Soon ning pidulikul galal kuulutasime välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Palju õnne Merle Adsonile ja Heidi Plumbergile! Tunnustusürituse patrooniks oli Rahvastikuminister Riina Solman. Sündmusel osales ühtekokku 193 perekonda ehk 947 inimest.

Täname kogu perepäeva korraldusmeeskonda ja meie häid sõpru: Super Skypark, MyFitness, VirtuaalRuum, Beautiful Me kehasalong, Karums, Saku Õlletehas, helkurkiilide juhendajad Rita Kivila ja Kristi Lill, kunstitubade juhendajad Kertu Sillaste ja Tiia Mets ning muusik Kati Soon. Suurimad tänud fotograaf Tõnis Tuuder!

2018 aastal toimus sügispäev Ahhaa Teaduskeskuses. Päeva jooksul sai tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga, ise katsetada ja avastada, külastada teadusteatri etendusi, võtta osa töötubadest ja seiklusmängust ning lihtsalt nautida koos perega olemist. Perepäeval andis omanäolise kontserdi Silver Sepp ning pidulikul galal tunnustati Teenäitaja tiitliga Taavi Hollmanni ja Rajaleidja tiitliga Karin Hangat. Rahva Raamat kinkis igale perele toreda lasteraamatu. Sündmusel osales 228 perekonda ehk 1222 inimest.

Suured tänusõnad kõikidele vabatahtlikele ja sõpradele- Tallink Eesti, Rahva Raamat, Premia jäätis, Karums, Saku Õlletehas, Virge Vahtra Photography, Ahhaa Teaduskeskus ja Elamuspank.

2017 aastal toimus perepäev Tartus Ahhaa Teaduskeskuses. Ühiselt avastati teadusmaailma ning sai nautida perega koosolemise võlu. Osaleti erinevates töötubades, vaadati teadusteatri etendust ning piiluda sai telesaate Rakett 69 võtteplatsile. Meeleolu hoidis üleval Artjom Savitski ning maitsvat kehakinnitust pakkus kohvik Newton. Väärilised Pärlipüüdja tunnustusauhinnad said Rajaleidja kategoorias Peeter Aan ning Teenäitaja kategoorias Reet Lainla ja Ingrid Leemet. 

Päeva õnnestumisele aitasid kaasa mitmed vabatahtlikud, suurepärane Ahhaa meeskond ning peaprodutsent Kuldar. Suud tegi magusaks Premia jäätis, Lotte limonaad ja Karumsi kohuke. Läbi objektiivi jäädvustas meie hetki Tõnis Tuuder. Sõndmusel osales  1253 inimest.

2016 aastal toimus perepäev Lottemaa kogupere teemapargis, kus osales 368 peret, kokku 1864 inimesega. Suurtoetajad olid Karums, Premia ja Saku.

2015 aastal osales perepäeval Lottemaa kogupere teemapargis 415 perekonda, kokku 2169 inimesega.

2014 aastal toimus esimene sügisene perepäev Lottemaa kogupere teemapargis, kus korraldajad võõrustasid 367 lasterikast perekonda, kokku 1875 inimesega.