Sügisene perepäev

Suurperedele mõeldud sügisese perepäeva traditsioon sai alguse 2014. aasta sügisel, mil Eesti Lasterikaste Perede Liit kutsus suurpered Lottemaa kogupere teemaparki. Ürituse eesmärk on pakkuda peredele võimalust tavapärasest erinevas keskkonnas koos aega veeta. Sündmuse raames antakse välja tunnustusauhinda “Pärlipüüdja”, millega tunnustatakse ja märgatakse edasipüüdlikke, andekaid ning silmapaistvaid suure pere vanemaid.

2023. aasta sügisene perepäev toimus 22. oktoobril Tallinnas, Super Skypargis. Päeva jooksul said kõik huvilised tutvuda teaduskeskuse SkyLab põnevate atraktsioonidega, sai uurida ja avastada, lapsed said omale vahvad näomaalingud ning võimalus oli lihtsalt koos perega olemist nautida. Päeva raames said soovijad soodustingimustel Perekaarti taotleda ja vaaterattaga sõita. Muusikalist elamust pakkusid Hanna-Liina Võsa ja Marek Talts ning vahvad tantsunumbrid esitasid Esteetika- ja Tantsukooli tantsutüdrukud. Päeva raames kuulutati välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Tunnustusauhinna „Teenäitaja“ pälvis Triin Jõgeva Pärnust ja „Rajaleidja“ Ida Joao-Hussar Haapsalust. Perepäeval osales 972 inimest ja päeva jäädvustas fotograaf Riti Voll.

2022. aasta sügisene perepäev toimus 11. septembril Lottemaa teemapargis. Päevakavas olid tegevused kõigile pereliikmetele. Jäneste maja planetaariumis sai osa kuulde- ja vaatemängust, mis tutvustas kosmose saladusi, staadionil toimusid spordimängud sõprade ja Leiutajateküla elanikega ning maraton, Kärbes Jaak viis oma majas läbi pulmakära õpituba, Jäneste majas said tantsuhuvilised proovida Sohvi balletitunnis osalemist, Bruno maja ees lauldi ühiselt Paula muusikatunnis, doktor Ave polikliinikus näidati etendust „Lumemm Kalevi mure“, laadaplatsil korraldasid Lotte, Bruno ja Albert lustakad mängud lastele ning toimus padjasõjatund seaperega, paadikuuri juures Klausi jutuplatsil sai näha pulmaeelset etendust „Lapsehoidjad“ ja Giovanni maja terrassil „Garibaldi unejuttu“. Lõpuks toimus Giovanni laval etendus „Doktor Ave pulm“, laadaplatsil pulmakontsert ja Uku platsil pulmarongkäik. Perepäev oli põimitud õpetlike, lustakate ja kaasahaaravate tegevustega, niiet täitsa märkamatult laulsid ja tantsisid nii väiksed kui ka suuremad lapsed üheskoos. Sündmusel osales 1138 inimest. Päeva raames kuulutati välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Tunnustusauhinna „Teenäitaja“ pälvis Katrin Pullisaar Järvamaalt ja „Rajaleidja“ Eliko Kolbin Jõgevamaalt.

2021. aastal toimus 17. oktoobril Super Skypargi keskuses vahva perepäev, kus lapsed ja lapsevanemad said mängida, hullata ning osaleda erinevates töötubades. Lisaks tunnustasime kahte töökat ja inspireerivat suurpere ema Pärlipüüdja auhinnaga. Põnevaid töötubasid viisid perepäeval läbi Just See Optika, TegevusTe, MS Disain, GameGround põgenemistuba, Riina Arund ja Nutigeen Huvikool. Hea ja paremaga toetasid üritust Super Skypark, Tere Piim, Saku Õlletehas, Premia jäätis, Coca-Cola, Salvest ja Sotsiaalministeerium. Oluline panus oli ka vabatahtlikel, kes aitasid päeva eriliseks ja meeldejäävaks muuta. Ühised hetked jäädvustas fotograaf Liis Tamra Photography.

2020. aasta sügisene perepäev toimus Tartus Ahhaa Teaduskeskuses. Päeva jooksul sai uurida hirmude ja foobiate põnevat maailma, ise katsetada ja avastada ning tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga. Saadi osa teadusteatri etendusest ning oldi lihtsalt oma perega koos. Perepäeval osales kokku 322 suurpere liiget 73-st perekonnast. Pidulikul aktusel kuulutati välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Tunnustusauhinna “Teenäitaja” pälvis saarlane Eliis Paimre ning tunnustusauhinna “Rajaleidja” pälvis tallinlane Kadi Luht-Kallas. Täname kõiki perepäeval osalenud vabatahtlikke, fotograaf Silvester Jürjot, Premiat maitsvate jäätiste eest ja A. Le Coqi tervisliku vee eest.

2019. aastal toimus sügisene perepäev Super Skypargis Tallinnas. Päeva jooksul sai tutvuda teaduskeskuse SkyLab põnevate atraktsioonidega, sai avastada, uurida ja nokitseda, avatud olid põnevad töötoad ning võimalus oli lihtsalt koos perega olemist nautida. Samas tegime ka kokkuvõtted Hooandja projektist. Perepäeval üllatas võrratu kandlemänguga Kati Soon ning pidulikul galal kuulutasime välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Palju õnne Merle Adsonile ja Heidi Plumbergile! Tunnustusürituse patrooniks oli Rahvastikuminister Riina Solman. Sündmusel osales ühtekokku 193 perekonda ehk 947 inimest. Täname kogu perepäeva korraldusmeeskonda ja meie häid sõpru: Super Skypark, MyFitness, VirtuaalRuum, Beautiful Me kehasalong, Karums, Saku Õlletehas, helkurkiilide juhendajad Rita Kivila ja Kristi Lill, kunstitubade juhendajad Kertu Sillaste ja Tiia Mets ning muusik Kati Soon. Suurimad tänud fotograaf Tõnis Tuuder!

2018. aastal toimus sügispäev Ahhaa Teaduskeskuses. Päeva jooksul sai tutvuda teaduse ja tehnoloogiaga, ise katsetada ja avastada, külastada teadusteatri etendusi, võtta osa töötubadest ja seiklusmängust ning lihtsalt nautida koos perega olemist. Perepäeval andis omanäolise kontserdi Silver Sepp ning pidulikul galal tunnustati Teenäitaja tiitliga Taavi Hollmanni ja Rajaleidja tiitliga Karin Hangat. Rahva Raamat kinkis igale perele toreda lasteraamatu. Sündmusel osales 228 perekonda ehk 1222 inimest. Suured tänusõnad kõikidele vabatahtlikele ja sõpradele: Tallink Eesti, Rahva Raamat, Premia jäätis, Karums, Saku Õlletehas, Virge Vahtra Photography, Ahhaa Teaduskeskus ja Elamuspank.

2017. aastal toimus perepäev Tartus Ahhaa Teaduskeskuses. Ühiselt avastati teadusmaailma ning sai nautida perega koosolemise võlu. Osaleti erinevates töötubades, vaadati teadusteatri etendust ning piiluda sai telesaate Rakett 69 võtteplatsile. Meeleolu hoidis üleval Artjom Savitski ning maitsvat kehakinnitust pakkus kohvik Newton. Väärilised Pärlipüüdja tunnustusauhinnad said Rajaleidja kategoorias Peeter Aan ning Teenäitaja kategoorias Reet Lainla ja Ingrid Leemet. Päeva õnnestumisele aitasid kaasa mitmed vabatahtlikud, suurepärane Ahhaa meeskond ning peaprodutsent Kuldar. Suud tegi magusaks Premia jäätis, Lotte limonaad ja Karumsi kohuke. Läbi objektiivi jäädvustas meie hetki Tõnis Tuuder. Sõndmusel osales  1253 inimest.

2016. aastal toimus perepäev Lottemaa kogupere teemapargis, kus osales 368 peret, kokku 1864 inimesega. Suurtoetajad olid Karums, Premia ja Saku.

2015. aastal osales perepäeval Lottemaa kogupere teemapargis 415 perekonda, kokku 2169 inimesega.

2014. aastal toimus esimene sügisene perepäev Lottemaa kogupere teemapargis, kus korraldajad võõrustasid 367 lasterikast perekonda, kokku 1875 inimesega.