x

Inglipuu heategevuskampaania

Perioodil 22.1115.12 toimub Inglipuu heategevuskampaania, mille raames kogutakse eestimaalaste abiga jõulukinke vähekindlustatud perede lastele. Juba 14. korda toimuva kampaaniaga soovitakse kokku koguda 2359 kinki.

Kampaania raames paigutatakse üle Eesti Maxima 48 kauplusesse Inglipuud, mille külge riputatakse laste soovidega inglikesed. Inglikestel on kirjas lapse nimi, vanus ja kingisoov. Iga inimene, kes tunneb südames kutset teha head, saab võtta puult inglikese ning osta sellel märgitud eseme ja viia see pakkimata kujul koos inglikesega Maxima infoletti või kassasse, kust Maxima toimetab selle lapseni.

„Korraldame Inglipuud juba alates 2009. aastast. Meie jaoks on see võimalus panustada heategevusse ning aidata neid, kes abi kõige enam vajavad,“ ütles Maxima Eesti tegevjuht Kristina Mustonen.

„Ka tänavu oleme koostöös omavalitsuste, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse ja Eesti Lasterikaste Perede Liiduga kogunud kokku ja asetanud kauplustes asuvatele inglipuudele pea 2359 lapse kingisoovid. Nii palju soove pole meieni varem jõudnud. Eks see ole märk sellest, et keeruline majanduslik olukord pitsitab paljusid ning abivajajaid on juurde tulnud,“ lausus Mustonen.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap ütles, et praegune aeg paneb meid kõiki rohkem pingutama. „Inflatsioon ja elukalliduse tõus on pannud inimesi üha rohkem täiendavat tuge otsima. Kasutusele on võetud säästud ning mitmed inimesed proovivad lisasissetulekut teenida tööampsude näolelementaarsed kulud saavad tasutud ja toidulaud kaetud, kuid jõulud tulevad lihtsad ja tagasihoidlikud. Seda enam on oluline märgata laste abivajadust meie ümber ning anda oma panus, et jõulud oleksid soovide täitumise aeg võimalikult paljude laste jaoks.“

Asjad, millest lapsed unistavad on lihtsad. Palju soovitakse sooje riideid ja jalatseid, voodiriideid, mänguasju, pliiatseid, plastiliini, LEGO klotse, kosmeetikat jne. Aage Õunap lisas, et keerulistel aegadel ei saa pered lubada endale ka ühist ajaveetmist ja sestap soovisid paljud lapsed kinkepileteid perega ühise aja veetmiseks mänguparkides või veekeskustes.

„Jõulud on imede ja soovide täitumise aeg. Paljude laste jaoks on Inglipuult saadud kink ainuke jõulukink ning seetõttu on väga oluline, et laste soovid saaksid heade eestimaalaste abiga täidetud,“ lisas Kristina Mustonen.

Inglipuude täpsed asukohad on leitavad veebilehel www.maxima.ee/inglipuu  Kingitusi saab soetada perioodil 22.1115.12.23.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Igapäevaselt teenindavad siinsed Maxima kauplused keskmiselt 140 000 inimest. Eestis on ettevõttel kokku 84 poodi. Jaekaubandusketti kuuluvad ka kulinaariatsehhid ja logistikakeskus. Ettevõte tegutseb Eestis alates 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.