x

Sügisel liigume looduses

Et argipäeva vaheldust tuua, uusi teadmisi ammutada, vahvaid paiku ja kaunist loodust avastada, on Viljandimaa lasterikkaid peresid sügisel ees ootamas kolm vahvat matkapäeva.

Pühapäeval,  27. septembril sõidame Parika Väikejärve õpperajale Viljandimaal. Buss Viljandi bussijaama juurest väljub kl 10.30. Viljandisse tagasi sõitma hakkame u kl 14.00. Programmi “Omadega Rappa”  läbiviijaks on matkajuht Anne Maala.  Matkapäev sobib nii lasteaia-ealistele lastele kui ka täiskasvanutele:).  Matkal saame teada, kuhu tekib soo, kuidas kasvab turvas, millised loomad elavad rabas, kuidas toimida looduses säästlikult, saame sõbraks levinumate metsapuudega jne. Riietus vastavalt ilmale.

Pühapäeval, 4. oktoobril sõidame Saarjõe matkarajale Türi valda Järvamaale. Buss Viljandi bussijaama juurest väljub kl 10.00. Viljandisse tagasi sõitma hakkame u kl 15.00. Programmi  “Rännates kodumaa matkateedel” läbiviijaks on matkajuht Pille Udam. Matkapäeval osalevate laste soovituslik vanus 13 -16 aastat.   Matkal saavad selgeks loodussäästliku matkamise põhitõed, orienteerumine, esmaabivahendite ja varustuse kasutamine, ohud metsas, takistuste ületamine jne. Läbitakse 4 km Saarjõe matkarajal, tehakse lõket. Riietus vastavalt ilmale!

Laupäeval, 10. oktoobril matkame Viljandis Uueveski parkmetsas. Saame kokku kl 11.00 Endla tn lõpus Uueveski treppide juures (Endla tn ja Ugala pst ristis).  Programmi “Liigume looduses” läbiviijaks on matkajuht Anne Maala. Matkapäev (u 2,5-3h)  on eelkõige sobilik esimese kuni kuuenda klassi lastele ja nende vanematele.  Saame teada, mida teha, kui ainsaks suunanäitajaks on vana kompass, kui tikud said märjaks, aga nii väga tahaks sooja, tassikest teed või natuke süüa. Mõtleme,  kellest me hoolime ja kuidas liikuda looduses jälgi jätmata.  Riietus vastavalt ilmale!

Vali omale sobiv matk: 

1.   “Omadega rappa”  Parika Väikejärve matkarajal –  pühapäeval 27. sept.  – registreeri SIIN 

2.   “Rännates kodumaa matkateedel” Saarjõe matkarajal – pühapäeval 4.okt. – registreeri  SIIN  

3.   “Liigume looduses” Uueveski parkmetsas  – laupäeval 10.okt. – registreeri  SIIN  

NB! Palun ole enne registreerimist kindel, et saad osaleda, sest kohtade arv on piiratud. 

Kui haigestud, anna sellest esimesel võimalusel teada! Haigena matkale tulla ei saa. 

Tegevust toetavad Siseministeerium, Eesti Lasterikaste Perede Liit ja MTÜ Viljandimaa Lasterikkad.

Rõõmsa kohtumiseni!

Lisainfo:
MTÜ Viljandimaa Lasterikkad
Melerin Prikk
tel. 5546866