x

Projekt “Ma armastan aidata”

Eesti Lasterikaste Perede Liidul avanes võimalus koostada projekt “Ma armastan aidata” Swedbanki annetuskeskkonnas, et toetada heade annetajate abiga kriisiajal lasterikkaid perekondi, kellele  eriolukord on tavapärasest rohkem väljakutseid pakkunud.

Muutunud olukord nõuab peredelt teistsugust elukorraldust ja lapsevanematelt suuremat pingutust – ka majanduslikku. Kui tavaolukorras saavad koolilapsed lõunasöögi koolist, riigi ja kohaliku omavalitsuse toel, siis eriolukorras tuleb keskpäevane soe söögikord katta vanematel. Ehkki erinevais Eesti paigus püüavad kohalikud omavalitsused juba praegu anda peredele oma panuse sooja lõunasöögi vahendamiseks, ei jõua paratamatult abi siiski iga seda vajava lapseni. Samal ajal kui perekonna sissetulekud vähenevad, suurenevad aga kulud toidule.

Selleks, et laste meeleolu püsiks stabiilne, vaim oleks erk ning õpitulemused head, on vaja keha tasakaalustatud toitumisega toetada. Kuna ka lapsed on suurema vaimse pinge all ja uus olukord vajab harjumist, on oluline pöörata tähelepanu sellele, mida nad söövad.

Projektiga soovime toetada perekondasid, kus lapsevanema(te) sissetulek on vähenenud ning seeläbi on halvenenud kogu perekonna toimevõime. Eriti keerulises olukorras on üksikvanemad, kes peavad katsumustega üksi toime tulema.

Heade annetajate abiga õnnestus meil täita esimene suurem eesmärk ja koguda kokku 5000 €, millega saame katta terveks nädalaks 250 lapse toidulaua. Kuna lapsi, kes täisväärtuslikku ja mitmekülgset toidukorda igatsevad, on rohkem, siis otsustasime projekti laiendada. Proovime annetajate toetusel koguda kokku 10 000 €, et saaksime ühtekokku 500le lapsele rõõmu valmistada. Koostöös erinevate ettevõtetega toimetame toidukorvi abivajajateni.

Projektiga on liitunud Eesti Rotary Klubid.

Saabunud annetustega toetame Hiiu-, Saare-, Põlva-, Võru-, Valga-, Lääne-, Viljandi- ja Ida-Virumaa perekondi.  Täisväärtuslikud toidukorvid jõuavad välja valitud peredeni juunikuu alguseks.

Projektiga on võimalik tutvuda ja oma panus keerulises olukorras olevate laste toetuseks anda SIIN.

22.04.2020