x

Liidu presidendi kiri peaministrile

Viimastel päevadel on Eesti Lasterikaste Perede Liit saanud arvukaid murelikke pöördumisi, milles on väljendatud nördimust, pettumust, ängi ja kurbust vastavaldatud koalitsioonileppele. Eestimaalastele lubatud hoitus peaministri kindlates kätes näib olema osutunud üksnes kunstlikuks retoorikaks, mis röövib peredelt südamerahu ja kindlustunde ajal, mil nad seda riigilt enim vajaksid.
Liit mõistab, sest oleme ses mures teiega.
Koalitsioonileppega planeeritavad maksumuudatused, sh maksutõusud ja maksusoodustuste likvideerimine, ning äsja kehtima hakanud peretoetuste süsteemi algosadeks lammutamine, riivab jahmatavalt kogu ühiskonda. Eesti Lasterikaste Perede Liidu president on pöördunud otse peaministri poole avaliku palvega loobuda planeeritavatest maksumuudatustest ning jätta peredele neile nõnda vajalikud toetusmeetmed alles:
“Veel vaid kolm kuud tagasi lubasite meile ehk paljude lastega peredele, et toetate meid ja et oma riigi peale saab loota. Tegelikkuses olete andnud aga peredele selge signaali, et riiki ei saa kunagi usaldada, ükski otsus pole garanteeritud täitmiseks. Kolm kuud tagasi ühe vastuhäälega vastu võetud seaduse menetlemisel kinnitati, et raha on leitud ja tagasi seda enam pöörata ei saa. Sama peaminister, sama sotsiaalkaitseminister. Uues koalitsioonileppes saab aga kõige valusamalt pihta just keskmist palka teeniv lastega perekond.”
Loe Liidu pöördumist peaministrile täies mahus siin