x

“Pärlipüüdja” laureaadid on Eliis Paimre ja Kadi Luht-Kallas

Eesti Lasterikaste Perede Liit andis seitsmendat aastat välja tunnustusauhinna “Pärlipüüdja,“ millega tunnustatakse edasipüüdlikke, andekaid ning silmapaistvaid suure pere vanemaid. Tänavu pälvisid tunnustusauhinna saarlane Eliis Paimre (parempoolsel fotol) ning tallinlane Kadi Luht-Kallas (vasakpoolsel fotol koos Liidu presidendi Aage Õunapiga).

“Pärlipüüdja auhinnaga tunnustame vanemaid, kes oma südikuse, töökuse ning heatahtlikkusega on tõeliselt inspireerivad,” sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. “Tänavused Pärlipüüdjad on suutnud jätta niivõrd sügava jälje, olnud tõelisteks eeskujudeks ning tõestanud seda, et kui väga tahta, saab kõigega hakkama,” lisas Õunap.

Tunnustus kategoorias “Teenäitaja“ antakse lasterikka pere vanemale, kes on silma paistnud uuenduslike ideedega, mis kannavad pikaajalist ja elujõulist eesmärki. “Teenäitaja“ auhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Eliis Paimre, kes on Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse (SLPÜ) juhatuse töökas, ambitsioonikas ning  kindlameelne tugi. Oma igapäevases ametis on Eliis hinnatud spetsialist ja kolleeg. Tänu Eliisi panusele leiavad vähenenud töövõimega Saaremaa inimesed endale töö ja väljundi. Pikaaegne kolleeg Ingrid Leemet SLPÜ-st kirjeldas Eliisi järgnevalt: “Eliis on imetlusväärne ema, abikaasa ja toetav sõber. Lisaks ürituste korraldamisele ja projektide vedamisele on ta alati juhatuse liikmetele moraalseks toeks. Haldjalik naine, kes ei soovi suurt tähelepanu ja tunnustust, kuid kes on seda igati väärt.”

Tunnustus kategoorias “Rajaleidja“ antakse lasterikka pere vanemale, kes on omandanud akadeemilise kraadi kas bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppes lasterikka pere vanemana. “Rajaleidja“ auhinna pälvis viie lapse ema Kadi Luht-Kallas, kes omandas tänavu Tartu Ülikoolis filosoofiadoktori kraadi. Kadi on panustanud päästealase hariduse edasiarendusse ning kvaliteedi tõstmisse juba enam kui 15 aastat. Ta on andnud oma panuse nii tuleohutusalase kutsesüsteemi väljatöötamisse kui päästealase ennetustöö õpetamisele ja uurimisele. Doktoritöö kirjutamise ja kaitsmisega paralleelselt on ta kasvatanud viit last ning töötanud lektorina Sisekaitseakadeemia päästekolledžis.

“Pärlipüüdja“ tunnustusauhinna varasemate laureaatidega on võimalik tutvuda Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel: https://www.lasterikkad.ee/avaliku-suhtumise-kujundamine/parlipuudja/.

Fotod: Silvester Jürjo / erakogu