x

Leo Kaagjärve fond suurperede toetuseks

“Eesti keel ei tohi taanduda ega eesti rahvas hääbuda. Aidakem sellele kaasa!” – Leo Kaagjärv.

Pered, kes peavad tähtsaks eesti keele ja kultuuri hoidmist ning kestmist, on oodatud kandideerima Leo Kaagjärve fondi stipendiumile. Palume Teil vabas vormis kirjutada oma perest ning sellest, miks võiks just teie pere tunnustuse osaliseks saada. Kindlasti on vaja kirjas välja tuua laste eesnimed ja nende vanused.

Fondi stipendiumile kandideerimise tingimused on ühest küljest suhteliselt leebed, näiteks antud juhul juba kolm last peres liigitab pere lasterikkaks, kuid teisest küljest on kehtestatud nõue, mis võib tunduda pisut karmina, aga on Kaagjärve sõnul eesti rahvale eksistentsiaalselt tähtis. Oluline on see, et laste nimed oleksid eestipärased.

2021. aastal toetab fond kahte Eestimaa perekonda 500-eurose stipendiumiga. Stipendiumi väljaandmise otsustab Leo Kaagjärve fondi nõukogu. Häälte võrdsel jagunemisel kuulub otsustav hääl Leo Kaagjärvele või tema poolt nimetatud esindajale. Stipendiumi taotlemine ja määramine toimub avaliku konkursi alusel. Taotlusi võetakse vastu 15.veebruarist 15.märtsini k.a. e-posti aadressil [email protected].

Leo Kaagjärv on sündinud Tallinnas 1934.aastal. Sügisel 1944 siirdus ta vanematega Saksamaale, kus elas viis aastat põgenikelaagris ja seejärel 41 aastat Austraalias. Seal on ta pidanud vastu ümberrahvustavatele mõjudele, säilitanud heal tasemel emakeeleoskuse ja muuseas ametlikult eestistanud ka oma venepärase perekonnanime vanaisa päritolukoha järgi Kaagjärveks. Ehkki austraallased ei osanud seda sõna kirjutada ega hääldada, soovis Leo Kaagjärv end oma rahvaga ka väliselt identifitseerida. Nüüd on ta juba üle 30 aasta taas sünnimaal ja elab Tartus. Ta on unistanud omaenda paljulapselisest Eesti perest õnnistuseks oma rahvale, kuid see unistus pole täitunud. Leo Kaagjärv tahab anda seega panuse Eesti suurpede heaks. Eesti Lasterikaste Perede Liit tänab teda südamest loodud fondi eest.

Loe Leo Kaagjärve täispikka pöördumist SIIT. Tutvu lähemalt statuudiga.