x

Esita kandidaat “Aasta Suurpere”

Eesti otsib suurpere: soovita, kes väärib tiitlit ja 10 000 eurost stipendiumi!

Alates tänasest saab esitada kandidaate Eesti Lasterikaste Perede Liidu korraldatavale Aasta Suurpere konkursile, mille võitja pere saab Bigbankilt 10 000 euro suuruse stipendiumi.

Esita “Aasta suurpere” kandidaat SIIN

Tutvu “Aasta suurpere” statuudiga SIIN

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on Aasta Suurpere valimine aastatepikkune traditsioon, mida on elus hoitud nii koroona ajal kui tehakse ka nüüd Ukrainas käiva sõja kiuste. „Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse tuleviku olulisim garant. Nende tublide emade ja isade panus ühiskonda on kriisiajal eriti mõistetav, mistõttu tahamegi neid väärtustada ja kõigile eeskujuks tuua,“ sõnas Õunap.

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki poolt võitjaperele välja pandava 10 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida,“ ütles Pechter.

Aasta Suurpere konkurss toimub tänavu kolmeteistkümnendat korda. Konkursist on oodatud osa võtma kõik tegusad ja toimekad nelja või enama lapsega perekonnad. Kandidaate Aasta Suurpere tiitlile saavad esitada 3. maini kõik Eestimaa inimesed – perekonnad ise, suurpere töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad. Selleks on vaja täita Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel vastav ankeet. Aasta Suurpere selgub liidu korraldataval perepäeval 21. mail.

Mullusel konkursil osales 68 perekonda ja tiitli võitis Gužovite perekond Vihterpalust. Aasta Suurperesse 2021. kuuluvad ema Lora, isa Andrei ning lapsed – 17-aastane Radomir, 15-aastane Vlademir, 10-aastane Miroslav, 5-aastane Yaromir ja aastane Svetomir. Pere kolis hiljuti linnast Vihterpalusse, kuhu rajab oma kätega ökoloogilist kodu, peab lemmikoomi, vutte ning mesilasi ja soovib kohalikku elu edendada.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on nelja ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon, mis lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest. Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub enam kui 3300  kolme ja enama lapsega perekonda, kus on kokku sirgumas enam kui 12 400 last.

Lisainformatsioon:

Aage Õunap
President
Eesti Lasterikaste Perede Liit
Email: [email protected]
Tel: 5553 5482
www.lasterikkad.ee