x

Esita kandidaat “Aasta Suurpere” konkursile

Tead eriti ägedat suurperet? 

Esita Aasta Suurpere kandidaat SIIN

Alates tänasest saab kandideerida Eesti Lasterikaste Perede Liidu korraldatavale Aasta Suurpere konkursile, mille tunnustus on Bigbanki 10000-eurone stipendium.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on möödunud aasta pakkunud peredele küll suuri väljakutseid, kuid kinkinud rohkelt võimalusi perekeskseks ajaviitmiseks ja üksteise jaoks olemas olemiseks. „Kodudest on saanud koolid, lasteaiad ja huviringid ning pea iga lapsevanem on omandanud täiskohaga lisatöö õpetaja, treeneri või juhendajana,“ sõnas Õunap.

„Suurpered on nutikad – jõud ühendatakse, üksteist aidatakse ning suure kätemerega saavad kodused toimetused kiirelt tehtud. Aasta Suurpere tiitliga soovime tänada hakkajat perekonda, kes on vaatamata keerulise ajale suutnud säilitada positiivse meele ning olnud eeskujuks ka teistele perekondadele,“ lisas Õunap.

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul suurendati tänavu stipendium rekordilise 10000-euroni ning selle eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Suurtel peredel on palju põnevaid ideid ja soovime, et need saaks teoks ning unistused täide viidud,“ ütles Pechter. 

Aasta Suurpere konkurss toimub tänavu kahteteistkümnendat korda. Konkursist on oodatud osa võtma kõik tegusad ja toimekad nelja või enama lapsega perekonnad. Kandidaate Aasta Suurpere tiitlile saavad esitada 19. aprillini kõik Eestimaa inimesed – perekonnad ise, suurpere töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad. Selleks on vaja täita Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel vastav ankeet. Aasta Suurpere selgub emadepäeval, 9. mail.

Mullu osales konkursil 76 peret, tiitli võitis kuuelapseline perekond Alev Võrumaalt. Toimekas perekond elab isa Aivo poolt vanasse koolimajja rajatud moodsas kodus, kuhu mahub lisaks ka šokolaadivabrik koos kodukohvikuga.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on nelja ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon, mis lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest. Liidu võrgustiku moodustavad 21 maakondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub 1800 nelja ja enama lapsega perekonda, kus on kokku sirgumas enam kui 8500 last.

Lisainformatsioon:

Aage Õunap
President
Eesti Lasterikaste Perede Liit
Email: [email protected]
Tel: 5553 5482
www.lasterikkad.ee