x

Sügisene perepäev Super Skypargis

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) korraldas kuuendat aastat perepäeva, mille eesmärgiks on pakkuda suurperedele võimalust tavapärasest erinevas keskkonnas koos aega veeta, pakkudes vaheldust argipäevatoimetustele. Tänavune perepäev toimus 13. oktoobril Super Skypargis. Perepäevast võttis osa ligi 1000 suurpere liiget, kes saabusid sündmusele Eesti eri nurkadest – Võrumaast Ida-Virumaani.

 „Sügisese Perepäeva traditsioon on suurperede jaoks märkimisväärse tähtsusega,“ sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „See on võimalus kohata vanu ning saada uusi tuttavaid, nautide üksteise seltskonda, osaleda põnevates töötubades ning teha seda naerukilkeid täis keskkonnas,“ lisas Õunap.

Päeva jooksul sai tutvuda teaduskeskuse SkyLab põnevate atraktsioonidega, sai avastada, uurida ja nokitseda, avatud olid põnevad töötoad ning võimalus oli lihtsalt koos perega olemist nautida. Perepäeval üllatas võrratu kandlemänguga Kati Soon ning pidulikul galal tunnustasime edasipüüdlikke, andekaid ja silmapaistvaid suure pere vanemaid – kuulutasime välja Pärlipüüdja konkursi võitjad. Palju õnne Merle Adsonile ja Heidi Plumbergile!

„Suured pered ja suurte perede vanemad väärivad alati tunnustamist ja tuge ning seepärast on tegemist väga hea algatusega,“ ütles rahvastikumister Riina Solman. „Riik peab suurte perede eest kandma erilist hoolt, sest ainult siis kui meil on suuri peresid, kus kasvavad tublid lapsed, saame me oma rahvast, keelt ja kultuuri edasi viia,“ rõhutas minister ja lisas, et seepärast ta ongi rõõmuga “Pärlipüüdja“ patroon.

Sündmusega kaasnevad tänusõnad kuuluvad meie sõpradele – ürituse korraldajatele, liikmesorganisatsioonidele, Super Skypargile, MyFitnessise, VirtuaalRuumile, Beautiful Me kehasalongile, Karumsile, Saku Õlletehasele, fotograaf Tõnis Tuuderile, helkurkiilide juhendajatele Rita Kivilale ja Kristi Lillele, kunstitubade juhendajatele Kertu Sillastele ja Tiia Metsale ning muusik Kati Soonele. Ilma Teieta poleks olnud päev just selline nagu ta lõpuks kujunes.

Perepäeva meediakajastusi näeb ERR vahendusel siin, TV3-st siin ja Tallinna TV vahendusel siin.