x

Täname liidu juubelisündmuse koostööpartnereid

Eesti Lasterikaste Perede Liidu pidulikule 25. juubelisündmusele panid oma õla alla ettevõtjatest suurpered. Koos heade sõprade ja partneritega viisime läbi tänuloosi “Suurperedelt suurperedele“. Kõik tänuloosis osalenud partnerid on inspireerivad suurpere vanemad. Ehe näide sellest, et ettevõtlusega saab tegeleda ka mitme lapse kõrvalt, mõnel juhul kaasates ka lapsed. 

Tänuloosi raames panid auhinna välja järgmised ettevõtted ja ettevõtmised:

Toomepuu mesila

Toomepuu mesila tegemised said alguse 2017. aastal, kui pereisa otsustas võtta ühe mesilaspere. Esimene aasta möödus õppimise tähe all, vist ei saanud mettki. Siis hankis ta veel teisegi pere ja mõned tühjad tarud varuks. Perekond otsustas ka tänapäeva trendidega kaasa minna ning proovida lamavtarudele alternatiiviks ka korpustarudes mesilaste pidamist. Ja tänaseks on perekond toimetanud Toomepuu mesilas juba viis aastat. Nende hoole all on hetkel seitse toredat mesilasperet. Nende toodangust jagub nii oma perele kui ka sõpradele/tuttavatele.

Lohesaba seikluslinnak

Lohesaba seikluslinnakus leiavad tegevust kõik lapsed ja lapsemeelsed olenemata vanusest. See on koht, kuhu on hea minna kogu pere ja sõpradega. Lohesaba seikluslinnakus on suured ja avarad ruumid, põnevad teemamajad, Eestis ainulaadsed atraktsioonid ning tehnilised lahendused. Lisaks asub keskuses Premia jäätisekohvik, kus on lai valik imemaitsvaid jäätiseid

Fotol perekond Küttis – Lohesaba, Pann&Kook restorani ja Elamusgolfikeskuse eestvedajad.

Eesti suurim pannkoogirestoran Pann&Kook 

Pann ja Kook on kogupererestoran. Laiast ja imemaitsvast pannkoogivalikust leiavad kliendid nii soolased kui magusad pannkoogid. Hubases ja kauni interjööriga restoranis on palju avarust, kus tunnevad ennast mõnusalt nii suured kui väikesed. Lapsi ootab mängima muinasjutuline Lotte mängumaa 6-meetrise tuldpurskava lohega.

Fotol perekond Küttis (säravas lillas kleidis ka perekonnas elanud vahetusõpilane Mehhikost)

Elamusgolfikeskus 

Elamusgolfikeskus on suurim golfiteemaline meelelahutuskeskus Eestis. Elamusgolfikeskuses saab mängida ainulaadsetel eriefektidega minigolfi ja discgolfi radadel, avastamist ootab seltskonnamäng redelgolf, päris golfilööke saab harjutada maailma parimatel FullSwing golfisimulaatoritel. 

Järiste põllu-lumerada 

Järiste põllu- ja lumeraja eestvedajad on suurpere vanemad, kes edendavad ettevõtet põhitöö kõrvalt. Ettevõte sündis soovist luua rada enda lõbuks, kuid aeg näitas, et huvi on ka teistel. Järiste põllu- ja lumerada on tegutsenud 2,5 aastat. Isa töötab autojuhina ja ema töötab laos vahetusvanemana. Perekond elab Tartus ning lapsi on nende peres kasvamas neli. Lisaks on peres kasvanud ka  2 kasulast, kes on tänaseks päevaks sirgunud täiskasvanuteks. 

Järiste põllu- ja lumerajal pakutakse autorenti ning võimalust oma autoga sõita. Lisaks peab tegus pereema kohapeal kodukööki.

Fotol ettevõtte eestvedajad – perekond Roomet Tartumaalt

A&EE kaubad 

A&EE Kaubad OÜ on 2017. aastal kahe õe koostööl loodud ettevõte, mis tegeleb meeste-, naiste- ja lasteriiete, jalatsite ning mänguasjade müügiga. Ettevõte toob maale ka Vietnamis toodetud tervislikke tarretiskomme.

Liisu käsitöö / Handmade by Liisu 

Eliis Paimrele, kes on Liisu käsitöö vedaja, meeldis käsitöö juba lapsepõlves. Ligi 10-aastaselt heegeldas ta suvel maal vanaema juures endale kampsuni ja kandis uhkusega seda metsade ja karjamaade vahel. 20-aastaselt, enne esimese lapse sündi, hakkas  ta heegeldama mütse ja hiljem ka beebitekke. Hiljuti avastas ta  enda jaoks ka kudumise. Kõik Eliisi️ tehtud suvemütsid ja tekid on tehtud 100% puuvillast. Mütsid on ideaalsed kasutamiseks nii rannas kui mänguplatsil.

Kalda Marjad OÜ

Kalda Marjad OÜ on loodud 2018. aasta septembris. Ettevõtet veavad mõlemad lapsevanemad, väga suureks abiks on neile nende kuust last ning alati olnud ka ämm ja äi, kellest viimane lahkus pere hulgast alles hiljuti. Kalda Marjad asuvad looduskaunil Vooremaa maastikukaitsealal. Ettevõtte põhitegevus on astelpaju kasvatamine ja astelpajust toodete valmistamine ning turustamine.  Teisel tegevusaastal istutasid nad mustikaid ja vaarikaid ning nüüd laiendavad istandikke. Kolmandal tegevusaastal ehk tänavusel aastal alustasid nad aroonia ja mustsõstra istandike rajamisega. Tulevikus on plaanis rajada veel maasika- ja jõhvikaistandus ning neile lisaks veel ka kirsi- ja ploomiaed. Lisaks kogu taimekasvatusele hakkab perekond mesindusega tegelema ja mett turustama. Kogu tegevus pakub perekonnale suurt naudingut. 

Crafty Drafty Design

Bränd “Crafty Shafty Design” sai alguse tegevjuhi Eve-Lii vajadusest oma lastele riideid õmmelda, kuna kaubandusest ei leidnud ta mõõtudelt sobivaid. Crafty Shafty Designis õmmeldatakse peamiselt rõivaid ja voodipesu tellimuse peale, kuid saadaval on ka varem valmis tehtud tooteid. 

Annicraft OÜ / Roosa käsitöötuba 

Annicraft OÜ Ehted on tehtud suure hoole ja armastusega. Ehted on valmistatud täisnahale ja lakitud üle ilmastikukindla lakiga. Paberitöö ja kaardid jõudsid ehtekunstniku Katini hiljaaegu, kui ta avastas, kui ägedaid asju saab luua tapeedijääkidega. Ja nii ongi šokolaadikaartide paberid tegelikult pärit vanadest tapeedikataloogidest. 

Kati Purga, kes on auhinna välja pannud, kasvatab kolme üliägedat poega. Kati sõnul on tema kodus tore meestekamp ning paratamatult tekib tahe luua midagi ilusat ja naiselikku. Nii ongi saanud käsitööst tema hobi, kirg ja pingemaandaja. 

Käsitööpisik on temas juba geenidega, sest tema vanaema, viie lapse ema,  armastab tikkida ja kududa. Käsitööpisikut kandis edasi ka Kati ema, kes kasvatas üles kuus tütart.

Küpsetised 

Küpsetiste eesvedaja on kuue lapse ema Krista Toom, kellele on küpsetamine meeldinud juba lapsest saati. Alates 2016. aasta kevadest on ta läbinud erinevaid pagari- ja kondiitrialaseid koolitusi ja omandanud mitmeid tunnustusi pagari erialal. Ettevõtmine Küpsetised sai alguse 2017. aasta lõpul.

Ann Antvärk OÜ 

Ann Antvärk OÜ on kodufirma. Pereemal on olnud käsitööga alati väga vastandlikud suhted. Kujutage ette pilti, kui laadal satuvad kõrvuti kauplema kunagine käsitööõpetaja ja tema vaevu hindele 3 õppinud õpilane põhikoolist. Ja nii see tema puhul oligi.

Nüüdseks on pereema jaoks saanud käsitööst nii hobi kui töö. Kodufirmas valmivad riided lastele ja täiskasvanutele. Päris tihti on laual ka papp, paber ja liim, et teha karpe, albumeid, kaarte ja kõike, mida annab välja mõelda ning teostada. Kõige selle taga on pereema jaoks tema tore, toetav ja fantastiline pere.

Fotol ettevõtte eestvedaja Anne koos perega – perekond Luberg.

Eesti Lasterikaste Perede Liit tänab kõiki ettevõtjaid, kes tänuloosi oma panuse andsid. Aitäh kõikidele neile inspireerivatele suurperedele, kes lisaks lasterikka pere kasvatamisele tegelevad ka ettevõtlusega. Soovime neile palju edu!