x

Täisväärtuslik toit sajale lauale

Reedel, 29. mail jagati Viljandi Lastepargis lasterikastele peredele toiduabipakke. Eesti Lasterikaste Perede Liidu, „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna ning Rotary klubide koostöös said toiduabi 13 Viljandimaa perekonda. Kokku toetatakse toiduabiga täpselt sadat lasterikast perekonda erinevatest Eesti piirkondadest.

Umbes 100 euro väärtuses toidukaupa sisaldavad kastid on varustatud kõige vajalikuga ning ei sisalda mitte ainult kuivaineid, vaid ka köögi- ja puuvilju, lihatooteid ja mune. Rotary Lõuna-Eesti piirkonna abikuberner Marge Tirgo kinnitusel ei puudu sealt ka maiustused lastekaitsepäevaks. „Komplekteeritud on mitmekülgne ja täisväärtuslik toidukast, mis võimaldab toiduvalmistamisele läheneda loovalt ja tervislikult,” tõdes Tirgo.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnutsi on eriolukord lasterikastele peredele toonud mitmeid väljakutseid ning nõudnud kõikidelt pereliikmetelt kohanemist. „Kuidas leida tasakaal olukorras, kus lapsed on jäänud koju distantsõppele, vanematel on lisaks olmekohustustele ka tööalased väljakutsed ning eriolukorra meetmed nõuavad järgimist. Samas on koolivaheaeg kohe algamas, ilmad on suviselt soojad ning loodetavasti toob see leevendust meile kõigile,” sõnas Õunap, kelle hinnangul toob  jagatav toiduabi olulist leevendust pere eelarvele.

Swedbanki „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas on eriolukorrast tingituna loodud eraldi valdkond “Hoiame üksteist”. Sinna on koondatud projektid, mis aitavad kriisiolukorras tekkinud probleemidele kiiret leevendust leida. Annetuskeskkonnas on tänaseks annetustena kogutud üle 5000 euro, millele Rotary klubid lisasid omalt poolt 2000 eurot.

Selle summaga rikastakse või kaetakse lasterikaste perede toidulauad kaheksas piirkonnas: Hiiu-, Saare-, Põlva-, Võru-, Valga-, Viljandi-, Lääne- ja Ida-Virumaal.  Kokku vajavad Rotary klubi hinnangul hetkel Eestis abi 217 perekonda, kuid Eesti Lasterikaste Perede Liit on tulenevalt toetuse mahust selgitanud välja kõige enam abi vajavad perekonnad. Kokku aidatakse täpselt sadat perekonda, kus on kasvamas 424 last.

Toiduainetega panustasid Foodtrade Services OÜ, Sveba-Dahlen Baltic OÜ, Orkla Eesti AS, Tartu Mill AS, Bacula AS, Artocarpus OÜ, Hkscan Estonia As, Mones & Tuur OÜ, Eesti Muna OÜ, Ilutulestiku Keskus Arnika OÜ ja Rõngu pagar. Täname südamest kõiki toetajaid!