x

Saare maakonna Aasta Suurpere 2021

Esimene Saare maakonna Aasta Suurpere on perekond Kubjas!

Sellel aastal otsustas Saaremaa Lasterikaste Perede Ühendus välja anda aunimetuse Saare maakonna Aasta Suurpere 2021.

Aasta Suurpere aunimetusega soovime tunnustada Saare maakonnas elavat vähemalt 3-lapselist perekonda ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest. Aunimetuse saab perekond, kes hoiab ja väärtustab oma perekonnaliikmete ainulaadsust ja eripära, kus vanemad panustavad laste heaolusse ja arengusse ning on toimekad ja tegusad ka väljaspool kodu. Aasta Suurpere on eeskujuks teistele lastega perekondadele.

Aasta Suurpere valis 6 kandidaadi seast välja komisjon, kuhu kuulus lisaks Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse esindajatele 2021. a Aasta Isa Ain Koplimäe. Esimene Saare maakonna Aasta Suurpere tiitel otsustati anda perekond Kubjasele.

Perekonda kuuluvad ema Reelika, isa Margo, 16-aastane Markus, 12-aastased Anni ja Miia ning 5-aastased Ralf ja Ronja.

Perekond Kubjas on pere, kus peetakse lugu sportlikest eluviisidest, kogukonna hoidmisest ja vabatahtlikust tegevusest. Ehkki vanemad ei ole sünnilt saarlased, on nad siin pikka aega elanud ja väga hästi omaks võetud.

Pereema Reelika panustab igal võimalusel Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse vabatahtliku töösse, kuhu on kaasanud ka oma 11-aastased tütred. Reelika peale saab alati kindel olla, kui on vaja toiduabi jagada. Reelika aitab toidukaste tassida ja toidukaupu jagada ning on alati olemas, kui kellegi garaažist on vaja kalatooteid või kurke jagada. Reelika aitab ka Toidupanga töös.

Pereisa Margo panustab kogukonna toimimisse ja arengusse, olles varasemalt pikka aega Kudjape alevikuvanem ning Kudjape Arenguseltsi asutaja ja juhatuse liige. Margo seisab Saaremaa tuleohutumaks muutmise eest nii tööalaselt oma ametipostil Päästeametis, kui ka kogukondlikult korraldades Kudjape Arenguseltsiga ohutuspäevi. Margo on 2018. aastal valitud Saare maakonna aasta isaks.

Pereisa Margo on öelnud, et tema jaoks on oluline, et perel peab olema stabiilne koht, kindel ja turvaline kodu. Ja et pere peab kokku hoidma. See on väärtus, mida ta üritab edasi anda ka oma lastele. Ei kiusa, vaid üksteist peab hoidma. See on pere põhimoto.

Perekond toetab igati oma laste huvitegevust ja lapsed on väga tublid, saavutades muuhulgas võistlustel kõrgeid kohti. Pere elurutiin keerleb suuresti laste trennidesse viimise-toomise ja võistluste ümber. Markus on tegelenud jalgpalliga, Anni purjetamise, Miia tantsimise ja purjetamise ning Anni ja Miia akrobaatikaga. Pere pisemad alles otsivad oma huvialasid.

Anni oli purjetamise ja jääpurjetamise tulemustega 2021. a Saaremaa parima noorsportlase nominent. Mööduva aasta saavutuseks on näiteks Ice-Optimist Eesti meistrivõistluste I koht.

Mündi tänava naabrid iseloomustavad perekond Kubjast nii. „Seda suurt peret vaadates tekib mul alati küsimus, et kuidas nad ometi kõike seda jõuavad. Olla vanemad viiele lapsele, kusjuures üks neist vajab ööpäevaringset pidevat jälgimist, käia tööl, tegeleda vabatahtlikuna lasterikaste perede ühenduse tegemistes ja lisaks hoida korras kodu ja aeda??? Tundub, et nendel on tunde ööpäevas rohkem kui teistel. Öeldakse, et elus antakse nii palju, kui keegi kanda jõuab. Nendele jagatud koormat vaadates tundub, et tegemist on põliste tugevate saarlastega, ometi nad seda ei ole, aga see, kui hästi nad on meie sekka sulandunud ja siin omaks võetud, on mainimist väärt.“

Aasta Suurpere auhinnakorvi aitasid täita Sigrid Osa ning peresõbraliku toitlustusasutuse märgiga Saaremaa Veski ja GOSPA / Georg Ots Spa hotell restoran 🙏