x

Registreerimine Suurperepäevale

Head lasterikkad pered!  

 1. mail toimub Eesti Kunstiakadeemias https://www.artun.ee/ Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt korraldatav ning juba 15ndat korda toimuv Suurperepäev.

Päev on täis pidulikkust, muusikat, töötubasid ning armsaid hetki koos teiste suurperedega, kes on selleks päevaks kogunenud Tallinnasse.

REGISTREERIMINE SÜNDMUSELE TOIMUB OMA LIIKMESORGANISATSIOONI KAUDU.

Osalustasu on 3 eurot inimene, pisipõnnid tasuta (2 aastased k.a.). Osalustasu sisaldab sissepääsu sündmusele, programmi, töötubasid ning lõunasööki. Eripakkumisena on kõikidel perekondadel, kes Suurperepäevale registreeruvad võimalik soetada endale eripilet vaaterattale, mis on ainulaadne kogu Euroopas ning tõstab Su 120 meetri kõrgusele merepinnast https://superskypark.ee/meist/ Perepilet maksab 14 eurot (50% soodsam tavapiletist ning kehtib kõikidele perekonnas olevatele alaealistele lastele ja nende vanematele). Igal Suurperepäeval osaleval perekonnal on võimalik osta üks perepilet ning selle eest tasumine toimub samuti läbi liikmesorganisatsiooni. Piletit on võimalik kasutada ühe kuu jooksul.

Suurperepäeva sissepääsupiletid, toidutalongid (v.a. pisipõnnid) ning vaateratta piletid väljastatakse ürituse toimumise päeval peredele nimekirja alusel sissepääsu värava juures.

AASTA SUURPERE 2019

Perepäeva raames anname kümnendat korda välja tunnustusauhinna „Aasta Suurpere”, mis omistatakse ühtsuse ja lasterikkuse au sees hoidmise eest töökale ning eeskujulikule Eesti suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Aasta Suurpere auhinna väärtus on 7000 eurot ning selle paneb välja Bigbank. Aasta Suurpere kandidaate saab esitada SIIN kuni 21 aprillini.

PEREPÄEVA PROGRAMM

10.30. Akadeemia väravad on külastajatele avatud

11.00. – 13.00. Sündmused pealaval

 • Kogupereetendus „Kessu ja tripp“
 • Muusikalisi elamusi pakub Uku Suviste
 • Aasta Suurpere 2019 väljakuulutamine
 • Talk show, milles osalevad eelnevate aastate Aasta Suurpere autiitli võitnud suurperekonnad. Vestlust juhib patroon Urmas Vaino

11.00.16.00. Tegevused Eesti Kunstiakadeemias

 • Giidituurid Eesti Kunstiakadeemias, registreerimine kohapeal
 • Vahvad ja põnevad mängud ning võistlused lastele
 • Beebinurk
 • Fotosein perefotode jäädvustamiseks
 • Heli Künnapase raamatunurk, kus iga osalevat perekonda ootab põnev üllatus. Lisaks on kõigil huvilistel võimalik endale juba nüüd tellida täiesti uus ja ahjusoe lasteraamat „Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks“, mille erihind on 8 eurot (tavahind 15 eurot). Tellimissoovi saab jätta SIIA ning raamatu saab kätte Suurperepäeval. Heli  on viie lapse ema, kes on ise muusikakoolis akordioni eriala lõpetanud. Ta lapsed õpivad trompetit, klaverit ja viiulit. Heli teab, kuidas unistuste poole püüelda ning teisigi sel teel toetada. Karupoeg Lukase lugu on eluterve ja julgustav igas vanuses lugejatele.

Inspireerivad töötoad lastele, registreerimine kohapeal.

 • Animatsioonilinastus lastele. Oodatud on väikesed ja suured!
 • Joonistamismängud – see on lõbus ja loominguline ajaveetmise viis. Osaleda võivad nii noored kui vanad, eelnev joonistamise kogemus ei ole oluline. Tule vaata kui lõbus võib olla koos joonistada.
 • Emotsioonide joonistamine – läheneme joonistamisele tunnetusliku nurga alt. Katkematut joonistust luues muunduvad joonistatavad  esemed üle oma peas toimuvaks ning  sel viisil hakkab hakkab tööle põnev kujutlus.
 • Animatsiooni töötuba – 7-11 aastastele lastele mõeldud lühikursuse käigus selgitame saviga animeerimise printsiipe, selle eripära, teeme käed saviseks ja kursuse lõpus valmib selles tehnikas lühianimatsioon.
 • Mängukaartide valmistamine – workshopil paneme ennast disaineri kingadesse, kes loob miskit, mis meil kõigil kodudes olemas on – mängukaarte. Ōpime disainiprotsessi, joonistame ja teeme üheskoos ülevaate workshopil disainitud mängukaartidest.
 • Fotogrammide tegemine – kontaktmeetodil pildikompositsioonide loomine analoogfoto laboris. Fotopaberile asetatakse esemed, seejärel valgustatakse seda mõne sekundi jooksul ning kõige lõpuks ilmutatakse ja kinnitatakse. Läbipaistmatud esemed jätavad fotopaberile valge jälje, erineva läbipaistvusega esemed, erinevad halltoonid.
 • Makettide valmistamine – siin otsime vastuseid küsimustele: Milline on ruum meie ümber? Kuidas ruumi luua? Kes loovad ruumi?

13.00. -16.30. Lõunane kehakinnitus ja juubelitordi söömine

17.00. Eesti Kunstiakadeemia on külastajatele suletud

Päeva lõpuks on kõigil soovijatel eelregistreerimise alusel võimalik külastada ainulaadset vaateratast https://superskypark.ee/toode/vaateratas/

Meie perepäeva toetavad Bigbank, Eesti Kunstiakadeemia, Premia Tallinna Külmhoone, Saku Õlletehas ja üks eriline eraannetaja.

Peatse kohtumiseni, armas suurpere!

Aage Õunap
President
Eesti Lasterikaste Perede Liit
Email: [email protected]
Tel: 5553 5482
www.lasterikkad.ee