x

Peresõbralikud toidukohad on selgunud

10.09.2021

Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas täna Maarjamäe lossipargis toimunud tänuüritusel Eesti kõige peresõbralikumaid toidukohti. Vastava tunnustuse pälvis 19 restorani ja kohvikut üle Eesti, perede lemmikuteks osutusid GoSpa restoran Saaremaal ja Lucca restoran Tabasalus.

„Peresõbralikkus ei ole midagi iseenesest mõistetavat, see ei tule üleöö ega autopiloodi pealt, vaid on pikaaegse pühendumuse ja töö vili. Peresõbraliku toidukoha märgise traditsiooniga soovime jätkata ka tulevikus ja ikka selleks, et teha toidukoha valimine perede jaoks võimalikult lihtsaks ning muuta Eesti toidukohad ja ühiskond senisest veel peresõbralikumaks,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap täna tänuüritusel.

2021. aasta peresõbralikud toidukohad on Allee Restoran, Babyback Ribs & BBQ, GoSpa restoran (perede lemmik), Kohvik Julius, Kohvik Spargel, Lore Bistroo, Lucca restoran (perede lemmik), Mack Bar-B-Que Beachclub, Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus, Mack Bar-B-Que Valge Maja, Noarootsi Lokaal, Restoran Nero, Restoran Pann&Kook, Ristorante, Flavore, Rohuaia Kohvik, Saaremaa Veski, Snoob Resto, Tulivee Restoran ja Ugandi Resto.

Kuldmärgisega pärjatud ja perede lemmikuks osutunud Lucca restorani esindaja Kerlin Miklase sõnul peitub nende võlu just personaalsuses. „Oleme selle märkamise ja tunnustuse eest väga tänulikud. Kogukonna restoranina pingutame iga päev selle nimel, et olla koht, kuhu oleks kõigil tore tulla. Meie juurde on oodatud nii suuremad kui väiksemad, samuti koduloomad,“ ütles Miklas.

Lisaks märgiste üleandmisele avasid Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo „Peresõbraliku toidukoha“ joonistusnäituse, mille autoriteks on 101 lasterikastest peredest, lasteaedadest ja koolidest pärit last. Joonistused peegeldavad laste lennukaid ideid lemmiksöökidest, restoranide interjöörist, koka mütsidest ja põlle värvidest, lõbusatest mängudest ja paljust muust. Näitus jääb Maarjamäe lossiparki avatuks veel nädalaks.

Peresõbralikud toidukohad pandi ritta restoranikriitikute ehk perede restoranikülastuste ja hindamiskomisjoni hinnangute põhjal. Muuhulgas pöörati tähelepanu, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse menüü, klienditeenindus, interjöör, ligipääsetavus ja kas lastele on tagatud aja veetmiseks arendavaid mänguasju ning vanematele mugavad võimalused lapse eest hoolitsemiseks.

Vaata tänuürituse fotosid siit: https://bit.ly/3nlFUCD (fotograaf: Andres Raudjalg).

Eesti Lasterikaste Perede Liidu peresõbraliku toitlustusasutuse märgise kampaania eesmärgiks on tuua esile ja tunnustada toidukohti, kes pakuvad lastega peredele meeldejäävaid restoranikogemusi ning julgustada lastega peresid rohkem väljas söömas käima. Peresõbraliku toidukoha märgist hakkab liit välja andma igal aastal.

2021. aasta peresõbralikud toidukohad:
1.     Allee Restoran
2.     Babyback Ribs & BBQ
3.     GoSpa restoran (perede lemmik)
4.     Kohvik Julius
5.     Kohvik Spargel
6.     Lore Bistroo
7.     Lucca restoran (perede lemmik)
8.     Mack Bar-B-Que Beachclub
9.     Mack Bar-B-Que Mustamäe Keskus
10.  Mack Bar-B-Que Valge Maja
11.  Noarootsi Lokaal
12.  Restoran Nero
13.  Restoran Pann&Kook
14.  Ristorante Flavore
15.  Rohuaia Kohvik
16.  Saaremaa Veski
17.  Snoob Resto
18.  Tulivee Restoran
19.  Ugandi Resto