x

Peresõbralikud toidukohad on selgunud

4. mai 2022

Eesti Lasterikaste Perede Liit tunnustas täna, 4. mail 2022 restoranis Allee kõige peresõbralikumaid toidukohti. Kokku pälvis perede tunnustuse 40 toidukohta üle Eesti, neist kolme – GoSpa restorani Saaremaal, Tulivee Rannarestorani Lääne-Virumaal ja Ugandi restorani Otepääl – tunnustati kuldmärgisega.

„Usun, et peresõbralikkuse saladus peitub heades inimestes – laia naeratusega saaliteenindajas, andekates kokkades ja töökates ülemustes – kes oskavad pöörata tähelepanu väikestele, aga väga olulistele detailidele,“ ütles juba teist aastat järjest kuldmärgise ehk perede lemmiku tiitliga pärjatud GoSpa restorani vahetusevanem Triinu Kopelmäe.

Peresõbralikud toidukohad selgitati välja perede testkülastuste ja hindamiskomisjoni žürii tulemusel. Igat toidukohta külastas kampaania vältel kaks perekonda, kes hindasid, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse klienditeenindus, menüü, interjöör ja kas lastele on tagatud aja veetmiseks tegevusi ning vanematele mugavad võimalused lapse mähkimiseks.

„Lasterikka perega väljas söömine ja nende teenindamine võib olla paras väljakutse. Lisaks emale ja isale istub laua taga veel kolm, neli või seitse last, igaühel neist omad soovid ja vajadused. Suur aitäh, head peresõbralikud toidukohad, olete inspiratsiooniks eranditult kõikidele toidukohtadele üle Eesti,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

Peresõbraliku toitlustusasutuse märgise kampaania eesmärgiks on tunnustada toidukohti, kes pakuvad lastega peredele meeldejäävaid restoranielamusi ning julgustada lastega peresid rohkem väljas söömas käima. Peresõbraliku toidukoha märgist annab liit välja teist aastat järjest.

2022. aasta peresõbralikud toidukohad:

Tallinn:
Bopp kohvik
Brasserie 11
City Grill House restoran
Clos Resto
Lore Bistroo
OKO Resto
Pererestoran Pann & Kook
Pererestoran- ja kohvik Claudz
Restoran Allee
Restoran Nero
Ristorante Flavore
Snoob Resto

Harjumaa:
Kohvik UKAS
Restoran Lucca

Lääne- ja Ida-Virumaa:
Rohuaia Kohvik
Tulivee rannarestoran

Tartumaa:

Cafe Truffe

Juulamõisa Kojapärimuskohvik
Kohvik Spargel
Vaga Mama

Lõuna-Eesti:
Kohvik Johanna
Kohvik Pannukas
Seto Tsäimaja
Stedingu Kohvik
Ugandi Resto

Pärnumaa:
Pagaritöökoda Leivakas
Statka Resto
Villa Ammende Restoran
Vorstid & Vahvlid

Järva- ja Viljandimaa:
Kohvik Fellin
Reimani Kohvik
Tikupoiss restoran
Villa Maria Viljandi

Läänemaa:
Hapsal Dietrich

Saaremaa:
Arensburg restoran
Chameleon Kohvik-Lounge
GOSPA resto
Saaremaa Veski

Hiiumaa:
Kõrgessaare Sadamakohvik
Tuuletorni kohvik Ruudi