x

Peresõbraliku Eesti partnerid

Eesti Vabariigi aastapäeva puhul tunnustas rahvastikuminister Riina Solman koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga peresõbralikke ettevõtteid ja asutusi. “Peresõbraliku Eesti partnerid 2020” tunnustusauhinna said tänavu 31 ettevõtet.

Kuus aastat tagasi, mil alustasime Eesti Lasterikaste Perede Liidus Perekaardi programmi arendamisega, ei osanud me unistadagi, et aastate jooksul saab sellest ideest niivõrd suur ja omanäoline algatus, mis saab esile tõstetud ja tunnustatud Rahvastikuministri poolt.

Algusaastad ei olnud meile kerged. Selleks, et ettevõtetele tutvustada ideed ja  veenda neid programmiga liituma, tuli läbida tuhandeid kilomeetreid, koputada ettevõtete ustele ja rääkida neile meie lugu – lugu helesinisest unistusest ehk Perekaardist. Kaardist, millega on lasterikkal perel võimalik osa saada erinevatest teenustest ja toodetest parematel tingimustel. Vahetu ja otsene kontakt tundus olema ainuõige viis, et tutvustada meie organisatsiooni ja ideed. Täna, veelgi moodsama tehnika ajastul, tundub selline lähenemine isegi ulmeline.

Olime siiralt rõõmsad, kui programmiga liitusid esimesed partnerid – Teater Vanemuine, Tervise Paradiis, Ugala teater ja Viljandi Jäähall. Kõik need ettevõtted on meie sõbrad tänaseni ja osalesid ka tunnustusüritusel.

Selline algus sai aga sündida tänu suurele usule, entusiasmile, õhinapõhisusele ja muidugi tollasele regionaalministrile Siim Kiislerile, kes uskus meisse, uskus, et sarnaselt Hispaaniaga on võimalik ka Eestis luua laiapõhjaline lasterikastele perede mõeldud sooduskaart. Ta leidis võimaluse rahastada programmi loomist.

2014. aasta 14. veebruaril toimus Nukuteatris Perekaardi lansseerimisüritus, kus andsime 7-lapselisele Tartumaal elavale perekonnale – Adsonile – üle ahjusooja esimese Perekaardi. Selleks hetkeks oli programmiga liitunud juba 93 peresõbralikku partnerit. Olime sellise partnerite portfelli saavutanud kõigest kolme kuuga. Täna, kuus aastat hiljem, on peresõbralikke partnereid võrgustikus ligi 400 ja nad toovad peredeni üle 500 erineva soodustuse. Muljetavaldav number, kuid tööd on veel palju, et meie ühiskonna ja ettevõtete hoiakuid veelgi peresõbralikumaks muuta.

Tähtsaim eelpool nimetatud numbritest on aga väärtus, mida ettevõtted läbi peresõbralikkuse loovad – võimalus saada lasterikkal perel osa harivatest kultuuriprogrammidest, muuseumi õppeprogrammidest ja teatrikülastustest, aga ka võimalusest kogu perega külastada seiklusparke, veekeskusi ja spordikomplekse ning teha taskukohasemaid sisseoste. Elu argipäev on suure pere ümber värvikirev, nõuab palju vaimuenergiat ja rahalisse ressursse. Sageli ei jää endal mahti sooduspakkumisi jälgida ja perega ühiseid väljasõite korraldada. Sellises olukorras ongi hindamatuks abiliseks peresõbralikud ettevõtted ja Perekaardi programm.

Meie võrgustikus olevad lapsed, väiksed linnupojakesed, aitasid valmistada kõikidele tunnustuse saanud ettevõtetele linnumajad. Linnumajad on valmistatud lasterikka pere isa Kalmeri poolt ja kaunistatud suurperede laste poolt. Aitäh, Perekaardi partnerid, meie linnupojakeste ja perede hoidmise eest!

Peresõbraliku Eesti tunnustusauhinnad said 2020. aastal järgmised ettevõtted:

Tervise Paradiis, Fitlap, Ugala teater, Kuressaare teater, Teater Vanemuine, Valga Kultuurikeskus (Kino Säde), Vene teater, Rapla Korvpallikool, Spordiklubi Sparta, Viljandi Jäähall, Hiiumaa Militaarmuuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Eesti lennundusmuuseum, Korvpallikool Karud MTÜ, JK Tallinna Kalev, Esteetika- ja Tantsukool, Sadolin Spordihoone, Vembu-Tembumaa, Spordiklubi Meregrupp, Georg Ots Spa Hotell, Alaveski loomapark, Tartu Kontsertkorraldus, Vinni Spordikompleks, Teoteater, Lohesaba Seikluslinnak, Happy-Fly Batuudikeskus, Asva Viikingite küla, Roosta Puhkeküla, Instrumentarium, Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus, Viljandi pärimusmuusika festival.