x

Pärlipüüdja 2023 laureaadid

Eesti Lasterikaste Perede Liit andis kümnendat aastat välja tunnustusauhinna “Pärlipüüdja”, millega tunnustatakse edasipüüdlikke ja silmapaistvaid lasterikaste perede vanemaid. Tänavu pälvisid tunnustusauhinna pärnulane Triin Jõgeva ja Haapsalust pärit Ida Joao-Hussar.

“Pärlipüüdja” auhinnaga tunnustame vanemaid, kes oma südikuse, töökuse ja heatahtlikkusega on tõeliselt inspireerivad,” ütles liidu president Aage Õunap.

“Pärlipüüdja” auhinnal on kaks kategooriat: “Teenäitaja” ja “Rajaleidja”. “Teenäitaja” tunnustus antakse lasterikka pere vanemale, kes on silma paistnud uuenduslike ideedega, mis kannavad pikaajalist ja elujõulist eesmärki. 

“Teenäitaja” tunnustusauhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Triin Jõgeva. Triin on vapralt seljatanud rinnavähi ning samal ajal lõpetanud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni eriala. Teekond koos haiguse ja kõrgkooliga oli täis väljakutseid, kuid nagu ütleb Triinu auhinnale esitanud tütar Eiriin, siis ema moto on alati olnud: “Saame alati hakkama! Pole sellist olukorda, kust väljapääsu ei ole!”.

Triinu lõputöö keskendus kogemusnõustamisele. Tänu oma keerulisele ja väga õpetlikule kogemusele raske haigusega toimetulekust ning seejuures tervenemisest, tahtis Triin oma teadmisi ja tuge ka teistele pakkuda. Triin on kogemusnõustaja ning pakub tuge inimestele, kes seda enim vajavad. Triin on 20 aastat töötanud andmespetsialistina ning teeb aktiivselt üleskutseid nii televisioonis kui ka ajakirjanduses, rääkimas nii vaimse kui ka füüsilise tervise olulisusest. Oma tohutu tahtejõu ja töökusega on Triin eeskujuks oma perele, sõpradele, kolleegidele ja paljudele teistele inimestele tema ümber.

Lisaks kõigele eelnevale on Triin olnud Pärnumaa Lasterikkad aktiivne vabatahtlik, millest viimased 5 aastat ja ühingu juhatuse liige. Kui Pärnumaal lasterikkad pered midagi ette võtavad, siis sageli on sellega seotud ka Triin, vaikselt ja märkamatult, sageli tagaplaanil olles. Tema töökus, südikus, piiritu empaatiavõime ning suur motivatsioon olla  lasterikastele peredele teenäitaja on muljetavaldav ja esile tõstmist väärt.

“Rajaleidja” tunnustus antakse lasterikka pere vanemale, kes on omandanud akadeemilise kraadi oma pereelu, töö ja igapäevatoimetuste kõrvalt.“Rajaleidja” tunnustusauhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Ida Joao-Hussar. Ida lõpetas suvel Tartu Ülikooli (TÜ) “Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu” magistrikaadi õpingud cum laude, sellest sügisest õpib ta TÜ sotsiaalteaduste valdkonna doktorantuuris, kus tema doktoritöö teema on “Haavatavate kogukondade kaasamine ja võimestamine kriisihalduses füüsilise erivajadusega inimeste näitel”. Ida töötab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses tegevusterapeudina, tegutseb Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatuses ning on lisaks ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli nõuandva kogu, Tegevusterapeudi ja abivahendispetsialisti kutsekomisjoni ning tegevusteraapia õppekava nõukogu töös.

Ida ja Kristi Randla teadusartikkel tunnistati ühiskonnateaduste instituudi teaduskonverentsil üheks parimaks magistritööks ning see esitati ka üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile. Ida omandab oma teist magistrikaadi Jönköpingi Ülikoolis tegevusteraapia erialal.

Ida on väga tegus ka väljaspool tööd ja õpinguid. Ta liitus Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevusterapeutidest kolleegidega Canzone naiskooriga, tantsib koos abikaasaga rahvatantsu ja osaleb Haapsalu mälumängu sarjas. Ida inspireerib oma silmapaistva tööeetika ja pühendumusega nii oma perekonda kui ka kogukonda tema ümber.

Aitäh, et olete meiega!

Foto: Riti Voll