x

Maxima: AITÄH, et aitasite täita Inglipuu laste jõulusoovid

PRESSITEADE23.12.23

Inglipuu heategevuskampaania jõudis lõpule – kõik 2359 laste kingisoovi said heade eestimaalaste abiga täidetud.

„Tahaksin Maxima nimel tänada kõiki Inglipuu heategijaid. Ilma teieta me seda kampaaniat ei saaks teha. Ja ilma teieta jääksid nii mõnedki Eestimaa lapsed ilma jõulukinkideta, sest on peresid, kes praegusel majanduslikult keerulisel ajal ei saa neid lastele võimaldada,“ ütles Maxima Eesti tegevdirektor Kristina Mustonen.

Maxima korraldab jõulueelset heategevuskampaaniat juba 2009. aastast alates ning selle eesmärk on koguda jõulukinke vähekindlustatud perede lastele.

Ajavahemikul 22.11 – 15.12 toimunud kampaania raames paigutati Maxima poodidesse üle Eesti Inglipuud, millele riputati laste soovidega väikesed ingli kujukesed. Juba neljandat aastat järjest asus kaks Inglipuud ka Maxima enda peakontoris. Kingi tegemiseks tuli võtta puult inglike, osta sellel märgitud ese ning viia see Maxima kassasse.

Kingisoovid kogus Maxima kokku linnade ja valdade sotsiaaltöötajate ning Eesti Lasterikaste Perede Liidu abiga. Seekord oli neid rekordarv – 2359.

„Kampaania keskel märkasime, et Inglipuudelt oli ära võetud väga palju inglikesi, kuid kinke nende eest poodidesse oli toodud vähe. Kajastasime probleemi meedias ja õnneks olukord lahenes – saime heade inimeste abiga kõik kingid kokku ning edastasime need sotsiaaltöötajatele, kes kõik pakid jõuludeks lasteni toimetavad,“ lisas Mustonen.

Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse direktor Kersti Põldemaa: „On väga oluline, et lastel säiliks usk soovide täitumisse ning Inglipuu heade annetajate abiga toob nüüd jõuluvana pühadekingid ka meie keskuse perede lastele.“  Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap lisas, et on südantliigutav, kui palju on häid inimesi, kes ka rasketel aegadel leiavad võimaluse aitamiseks ning mõistavad, kui olulise osa jõulumaagiast moodustab lapse jaoks üks väike jõulukink.

Kampaania ulatus on 14 tegevusaasta jooksul väga palju kasvanud. 2009. aastal piirdus Inglipuu kampaania vaid kahe kaupluse ja 40 lapse sooviga. Tänavu osales kampaanias 48 Maxima kauplust ning laste kingisoove tuli 2359. 14 aastaga on Inglipuu heategevuskampaania toonud jõulurõõmu ligikaudu 25 000 lapsele.Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte, mille siinseid kauplusi külastab igapäevaselt ligi 140 000 inimest. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suurimaid kohalikke tööandjaid ja maksumaksjaid.

Fotod Eesti Lasterikaste Perede Liidult.

Lisainfo:Ingrid PiirsaluMaxima Eesti avalike suhete juht5883 8334[email protected]