x

“Lenneldes riimides” vajab Sinu hoogu

Oleme taas Hooandjas, et koguda hoogu meile väga armsaks saanud projektile. “Lenneldes riimides” on ahjusoojust ootav luulekogumik lasterikaste perede mõtetest ja tunnetest. OTSELINK HOOANDJASSE.

Eesti Lasterikaste Perede Liit tähistab 2021. aastal 25. juubeliaastat. Veerandsaja aasta jooksul oleme kasvanud 21 maakondliku organisatsiooni suuruseks võrgustikuks. Meie südameks on ligi 2000 nelja enama ja lapsega perekonda, kus on sirgumas kokku enam kui 8500 last.

Juubeliaastal soovime välja tulla päris oma luuleraamatuga, mis kannab nime “Lenneldes riimides”. 2020. aasta kevade hakul kutsusime võrgustikku kuuluvaid lasterikkaid peresid üles luuletusi kirjutama ning oma loomingut meiega jagama. Luulekonkursi raames loodi laste, noorte ja perede poolt 185 uut luuletust, neist 72 on valitud kogumikku, mille väljaandmiseks heade hooandjate ja luulesõprade hoogu vajame. “Lenneldes riimides” autoriteks on seega lasterikkad pered – lapsed, noored, emad, isad ning mõnel juhul toetavaks jõuks ka vanaemad ja vanaisad.

Millest kirjutada luuletusi – ikka sellest, mis hingel. Hingel on loomulikult igaühel erinev tunne. Isegi sama asja nähes või kogedes märkab igaüks erinevat nüanssi ja võtab sellest erineva kogemuse kaasa. Mis kellelegi oluline, tuleneb suuresti tema senisest elukogemusest ja loomusest, sest oleme kõik ainukordsed. Õnneks on inimeseks olemises ka palju ühist ja on võimalik ennast samastada teistega või kogeda teiste nägemuse läbi just neid puuduvaid tükke ja seoseid, mida ise pole osanud märgata. Kui üksluine oleks elu, kui meis ei oleks seda ühist. Lasterikaste perede poolt kirjutatud luuletused on väike läbilõige autorite mõtetest, kogemustest, muredest, rõõmudest ja unistustest.

Kui Sullegi läheb meie projekt korda, siis ole hea ja anna meile hoogu! Soovime heade hooandjate abiga luuleraamatu avaldada ning perede luuletused kogumikuna kõigi luulehuvilisteni tuua. Oleme siiralt tänulikud iga väikse ja suure panuse eest meie projekti õnnestumisesse.