x

“Lasterikkuse Võlumaailma” konkursi võitis perekond Laikre

Laulukonkursi „Lasterikkuse Võlumaailm“ esikoha viis koju lasterikas perekond Laikre.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Võrumaa Lasterikaste poolt välja kuulutatud laulukonkursi “Lasterikkuse Võlumaailm“ finaalkontsert toimus 20. septembril Mooste Folgikojas. Kaheosalisel kontserdil kõlas 72 uut lastelaulu, laulis 150 last ja osales 76 autorit. Esikoha viis koju lasterikka pere ema Piret Laikre looga „Mängudemaa“. Kaheosalist kontserti jälgis läbi lasteekraan.ee portaali pea 4500 vaatajat, kes said hääletuskeskkonnas anda oma hääle rahva lemmikule. Lisaks andis oma lemmikutele hinnangu saateansambel koosseisus Reigo Ahven, Urmas Lattikas, Paul Daniel ja Raul Vaigla.

Konkursile laekus kokku 133 uut lastelaulu, millest žürii, koosseisus Gerli Padar, Inga Lunge, Silja Otsar, Erki Meister ja Sten Teppan, valis välja finaalkontserdil kõlanud laulud. Konkursi võidutöödest valmivad noodiraamat ja heliplaat, mis jõuavad koostöös Eesti sünnitusosakondadega lasterikaste perekondadeni, kuhu on äsja sündinud kolmas laps.

Idee autor ja Võrumaa Lasterikaste juhatuse liige Kadri G Laube: „Lasterikkad pered on võimsad, sest koostegemine, -loomine ongi just need, mis meid tugevaks teevad. Kui kuulutati välja võitja – Laikrete perebänd, siis võin vaid ette kujutada, mida tundis viisi autori, Piret Laikre süda. Laulad finaalkontserdil Marek Sadama imelisele tekstile loodud oma lugu koos kogu perega – nii sünnivadki vaid väga head asjad! Helisev muusika.“
“Lasterikkuse Võlumaailma“ projekt on alles poole peal – järgneb noodiraamatu kokkupanek, lugude plaadile valimine. „Soovime edasi anda sõnumit, kuivõrd rõõmutoov on lasterikkus,” sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. “Sünnitusmajades kingitavad heliplaadid on kingitus lasterikastelt lasterikastele, et tervitada värskeid suurperesid,” lisas Õunap.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Võrumaa Lasterikaste laulukonkursiga “Lasterikkuse Võlumaailm“ on võimalik tutvuda Eesti Lasterikaste Perede Liidu kodulehel.

Finaalkontserdi tulemused:
I koht: Mängudemaa – Piret Laikre, Marek Sadam
II koht: Hakklihakaste – Juhan Trump, Contra
III koht: Hällilaul – Leila Röömel, Anu Röömel
Eripreemia: Poiss ja peegel – Piret Laikre, Marek Sadam
Noorte autorite eripreemiad:
Piiratud aeg – Katri Kade
Koolivaheaeg – Maarja Aarma, Õnneliis Luka
Mis mind rõõmsaks teeb – Loviise Mäesalu
Lasteekraan.ee hääletuse rahva lemmik: Tähele – Külliki Levin
Saateansambli lemmikud:
Kõige pisem – Kairi Kuusk
Unemaailmas – Piret Lilleste

Lisainfo:
Kadri G Laube – projekti eestvedaja
[email protected]; 5117348
FB. Foto: Grethe Rõõm.