x

Koolitusseminari kutse Keilasse

Hea lasterikas perekond!

Eesti Lasterikaste Perede Liit koostöös Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskusega SENSUS kutsub lapsevanemaid osalema koolitusseminaril, mis räägib laste ja noorukite depressioonist, nutisõltuvusest ning lapsevanemate vaimsest tervisest.

KOOLITUSSEMINAR

Nutisõltuvus, depressioon ning lapsevanemate vaimne tervis

Reede 28. oktoobril kell 10:30 – 16:30

Keila Kultuurikeskus, Keskväljak 12, Keila

Registreerimine SIIN

Osaluspanus 8€, mis sisaldab mh kerget kohvipausi ning maitsvat lõunasööki.

Päevakava:

10.30. – 11.00 Hommikukohv

11.00. – 12.30 Kuidas tegeleda nutisõltuvusega? – Inga Grinberg

Kuidas kasutada nutiseadmeid ja digimaailma võimalusi nii, et see meid toetaks, kuid ei kahjustaks? Kuidas nutisõltuvust ära tunda, milline on normaalne arvutikasutus ning millal tekib probleem?

12.45. – 14.15 Laste ja noorukite depressioon – Inga Grinberg

Depressiivsed lapsed tunnevad ennast sageli süüdi ja nad kirjeldavad ennast väärtusetutena. Nad võivad olla kriitilised iseenda toimetuleku suhtes koolis, huviringides ja sotsiaalsetes suhetes. Noorukid tunnevad lootusetust, et nende elus võiks midagi paremuse suunas minna ning esineda võib suitsiidimõtteid ja -katseid. Seminaril räägime, mis on depressioon, kuidas laste ja noorukite depressiooni ära tunda, millised on ohumärgid, kuidas last toetada ning millised on tõenduspõhised ravivõimalused.

14.15. – 15.00 Lõunapaus

15.00. – 16.30 Lapsevanema vaimne tervis – Katrin Orav

Lapsevanema vaimne tervis kujundab suurel määral ka laste vaimset tervist, probleemide teket ja nende süvenemist. Kuidas eristada igapäevaelu stressi psüühikahäire kujunemise riskist? Lisaks räägime ennetavatest strateegiatest ja kaasaegsetest ravimeetoditest.

Koolitusseminari lektorid:

Inga Grinberg on atesteeritud kliiniline psühholoog ja  psühhoterapeut, kes praktilises töös on keskendunud noorukite ja täiskasvanute psüühika hindamisele ja individuaalsele psühhoteraapiale. Ta on läbinud kogntiiv-käitumusteraapia põhiväljaõppe.

Katrin Orav on riiklikult tunnustatud psühhiaatria eriarst. Psühhoteraapia meetoditest on Katrin läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia põhiväljaõppe, pereteraapia algõppe,  on õppinud EMDR (Eye Movement Desenzitization Reprocessing Therapy) meetodit traumade raviks ning igapäevatöös kasutab meeleoluhäirete raviks ka mitteinvasiivseid ajustimulatsioonimeetodeid.

Kõikidele koolitusel osalejatele väljastatakse tunnistus.

Koolitusseminari läbiviimist toetab Sotsiaalministeerium projekti “Peresõbralik ja lasterikas Eesti” raames.

Peatse kohtumiseni

Aage Õunap

President

Eesti Lasterikaste Perede Liit

Email: [email protected]

Tel: 5553 5482

www.lasterikkad.ee