x

Koolitusseminar – hirm ja ärevus

Hea lasterikas perekond!

Eesti Lasterikaste Perede Liit on alustamas uute koolitusseminaridega.

Kutsume teid kõiki kuulama ja kaasa mõtlema.

KOOLITUSSEMINAR – HIRM JA ÄREVUS

Reede 23. september kell 09:45 – 15:30

Tartu Pereliit, Rehepapi tee 35, 61709 Soinaste, Tartu maakond

Registreerimine SIIN

Osaluspanus 5€, mis sisaldab mh kergeid kohvipause ning maitsvat lõunasööki.

Lastel on sageli palju hirme, millega vanemad toime ei tule. Soovitus, mitte hirmu tunda, ei tööta. Loogiline selgitamine, et siin pole ju midagi karta, ei aita. Osad hirmud on eakohased ja mööduvad iseenesest, osad hirmud vajavad aga kõrvalist abi ja teadlikku sekkumist. Mil moel ja kuidas ikkagi lastele toeks olla?
Ärevushäirete puhul on hirm oluliselt tugevam, kestab kauem ja esineb paljudes olukordades ning segab lapse igapäevaelu. Enamik lapsi suudab õppida oma ärevusega toime tulema nii, et nad saavad teiste inimestega suhelda, liituda uute gruppidega ning enda eest seista. Nad vajavad vaid veidi lisatuge. Millist?
Just nendele ja veel paljudele muudel teemadel me eeloleval seminaril keskendumegi.

09.45-10.00 Hommikukohvi
10.00-11.30 Laste ja noorukite ärevushäired. Piir normi ja häire vahel
Ettekandes käsitletakse muretsemise teemasid ning selle olemust lapse- ning noorukieas, ärevuse olemust ja selle säilimismehhanisme (sh vanemlikku käitumist). Praktiliste juhtumite näitel kirjeldatakse ärevushäirete väljakujunemist ning õpitakse kognitiiv-käitumisteraapia tehnikaid ärevuse ja muretsemisega toimetulekuks.
11.45-13.15 Kuidas toime tulla häbeliku lapsega?
Kuidas aidata armastatud lapsel oma häbelikkusega toime tulla ja leida oma koht laste seltskonnas? Mis on sotsiaalfoobia, millised on sotsiaalfoobia säilimismehhanismid ning kuidas last toetada? Lisaks leiavad käsitlemist ülemäärase ärevuse ning sotsiaalfoobia teemad lapse- ning noorukieas.
13.15- 14.00 Lõunapaus
14.00-15.30 Kuidas aidata tähelepanu- ja keskendumisprobleemidega last?
Tähelepanuprobleemidega lapsel on igapäevaste kohustustega raske toime tulla ja see lõpeb sageli halva käitumisega. Mida saab lapsevanem kodus ära teha ja millal oleks vaja pöörduda spetsialisti poole?

***

Seminari juhendaja:
Katri-Evelin Kalaus on atesteeritud kliiniline psühholoog, psühhoterapeut ja superviisor. Ta töötab Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuse Sensus.
Katri-Evelin on lõpetanud Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogia rakendusmagistriõppekava, õppinud Tartu Ülikooli psühholoogia doktorantuuris. Ta on läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia põhiväljaõppe.

Ta on töötanud kliinilise psühholoogia lektorina Tallinna Ülikoolis, on juhendajaks magistriõppe praktikantidele, lisaks töötab superviisorina kliinilise psühholoogi kutseaasta praktikatel. Ta on osalenud ettekannetega nii kodu- kui rahvusvahelistel teraapiakonverentsidel ning osalenud mitmetes erialastes töötubades üle maailma. Ta on Eesti Psühholoogide Liidu liige ja samas Kliinilise psühholoogia erialasektsiooni juhataja. Ta on Eesti Kognitiivse- ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni liige, president aastatel 2012-2015, juhatuse liige aastatel 2010-2016. Ta on õppejõud ja superviisor Eesti Kognitiivse- ja Käitumisteraapia Kooli juures psühhoterapeutide põhiväljaõppe raames.

Peatse kohtumiseni!

Aage Õunap

President

Eesti Lasterikaste Perede Liit

Email: [email protected]

Tel: 5553 5482

www.lasterikkad.ee