x

Koolitöödeks vajalikud arvutid

Pressiteade

24.03.2020

Lasterikastes peredes on koolitööde tegemiseks puudu ligi mõni tuhat arvutit

Kuigi kodanikualgatuse „Igale koolilapsele arvuti“ abil on heade annetajate arvutid jõudnud juba üle 300 koolilapseni, siis Eesti Lasterikaste Perede Liidu andmetel on lapsi, kellel puudub koolitööde tegemiseks vajalik tehnika, hinnanguliselt enam kui 2000. Neile lisanduvad veel kõikide nende perede lapsed, kes ei ole liidu liikmed.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap selgitas, et praegu on suurimaks probleemiks see, et kuigi paljudes peredes on arvuti küll olemas, siis rohkemate laste korral on väga keeruline kõikidel oma koolitöid teha. „Kui peres on näiteks viis last ja lisaks ka kodusele tööle jäänud lapsevanem peab arvutit kasutama, siis lihtsalt ei jätku seda ühte arvutit kõigile,“ märkis Õunap.

Eesti Lasterikaste Perede Liitu kuulub üle 1550 perekonna, kus on neli või enam last, kuid kõik lasterikkad pered ei ole ka liidu liikmed. „Asusime möödunud nädalal täpsemalt kaardistama ka arvutite vajadusi ja peresid, kus on kõige suuremad raskused. Seni oleme saanud andmed 440-st perekonnast, kus on juba puudu üle 700 koolitööks vajaliku arvuti. 14 perekonda on olukorras, kus koolis käib üle nelja lapse, kuid neil pole isegi ühte arvutit,“ märkis Õunap.

Hetkel polegi eesmärk saada arvuti igale lapsele, kuid vähemalt mitme peale jagamiseks piisavalt seadmeid, et kõik pereliikmed saaksid oma ülesanded tehtud ning lapsed ei jääks arvuti puudumise tõttu õppekavast maha.

Kodanikualgatuse „Igale koolilapsele arvuti“ (https://igalekoolilapselearvuti.ee/) kaudu saavad arvuteid vajavad perekonnad teada anda oma vajadustest ning head inimesed või ettevõtted oma töökorras arvutitest, mida nad on valmis ära andma või laenama. Tänu portaalile on koolitööks vajalik arvuti jõudnud juba üle 300 lapseni. Eesti Lasterikaste Perede Liidu perekondade vajadusi täidetakse samuti koostöös portaaliga.

Koolitööde tegemiseks peaks arvuti olema töökorras ning võimeline ühenduma internetti, annetada võib ka ruutereid või arvutite osasid. Oma võimalustest on oodatud teada andma ka ettevõtted ning organisatsioonid.

Pered, kellel on puudu vajalikke seadmeid, oodatakse ühendust võtma oma kooli või kohaliku omavalitsusega, kelle kaudu „Igale koolilapsele arvuti“ seadmeid vahendab.

https://igalekoolilapselearvuti.ee/

 

Lisainfo:

Aage Õunap, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president, tel. 55 535 482, [email protected]

Sven Jablonski, „Igale koolilapsele arvuti“ algatuse eestvedaja, tel. 56922215, [email protected]

24.03.2020