x

Kiri Itaaliast

Regina Maroncelli enne toidupoodi minekut. Foto: erakogu.

Euroopa Suurperede Konföderatsiooni (ELFACi) president saadab kirja suurperedele Itaaliast. Eesti Lasterikaste Perede Liit on üks 26-st ELFACi liikmesorganisatsioonist.

Kallid sõbrad

Samal ajal kui maailm peab rasket võitlust viiruse vastu, kui uudised heade sõprade nakatumisest sagenevad ja jõuavad lähemale, kulgeb kodune elu sujuvalt.

Õnneks on meiega kõik korras: kuna koolid ja ülikoolid suleti, siis meie neli last (vanustes 18, 20, 23 ja 26) on kodus. Ainult minu abikaasa Fabrizio viibib töö tõttu kodust väljas, kuid on peamiselt üksinda kontoris, kuhu ta sõidab jalgrattaga läbi väga vaikse ja rahuliku linna. Bergamo on üks enim lüüa saanud Itaalia provintse: rekord, mille olemasolust pigem loobuksime.

Suutsime säilitada igapäevaelus teatud normaalsuse, oleme hõivatud e-õppega, jagame ülesandeid, ruutmeetreid ja tehnikaseadmeid kordamööda. Oleme teinud seda viimased seitse päeva (loo avaldamise hetkeks kaheksa päeva – toim.) ja teeme suure tõenäosusega ka järgmised kaks nädalat. Me saame kodust lahkuda ainult lühikeseks jalutuskäiguks kohalikku toidupoodi, tehes seda ühekaupa.

Ma kardan, et sama olukord on ka mujal Euroopas ja levib lähitulevikus kõikjale üle maailma, palun valmistuge selleks. Ma ei pea silmas suure toidukoguse ostmist, aga varuge rohkelt kannatust ja korraldage asjad nii, et koduspüsimine ei kujuneks tragöödiaks. Olen kindel, et lapsed mäletavad seda aega kui seiklust. Nagu matk kõigest ja kõigist kaugel.

Me õpime sellest situatsioonist palju – kui oluline on meie pere, meie kodu, meie väike terrass (oleme väga õnnelikud, et see meil kodus olemas on!), kui tore on koos aega veeta ning teha seda kõike respekteerivas ja arusaavas keskkonnas. Meil on ees palju ootamatut, meil on palju aega palvetada, mõelda, õppida. Me saame sellega hakkama, seljatame selle olukorra ja kõik saab korda.

Originaalkirja inglise keeles on võimalik lugeda SIIT.

Regina Maroncelli

Euroopa Suurperede Konföderatsiooni president

Meie üleskutse kõikidele suurperedele: Euroopa Suurperede Konföderatsioon soovib koguda kokku lood üle kogu Euroopa, et jagada kogemusi, tugevadada suurperede võrgustikku ja olla üksteise jaoks olemas. Kui sinu pere on valmis oma karantiinikogemusest kirjutama, joonistama, video tegema või pilte saatma, siis palun edastage need e-mailile [email protected]. Materjalide edastamisel annate loa Euroopa Suurperede Konföderatsioonile (ELFAC) ja Eesti Lasterikaste Perede Liidule (ELPL) vastavat sisu oma kodulehel ja sotsiaalmeedias kuvada. Kel võimalik, palume saata lood/videod inglise keeles.  Väga teretulnud on ka eestikeelsed lood ja videod. ELFACile edastame vaid ingliskeelse materjali.

SIIT on võimalik vaadata New Yorgis viibiva Hispaania suurpere kogemusi.