x

Joonistuskonkurss on alanud

JOONISTUSKONKURSS: Eesti Lasterikaste Perede Liidu „Peresõbralik toitlustusasutus“

Eesti Lasterikaste Perede Liit kutsub Eesti kooli- ja lasteaialapsi visandama paberile oma unistuste toidukoha, kuhu on alati mõnus minna kogu perega. Joonistuskonkurss on osa Peresõbraliku toitlustusasutuse märgise algatusest, mille eesmärgiks on tunnustada restorane ja kohvikuid üle Eesti, kelle jaoks on oluline pakkuda meeldejäävaid restoranikogemusi lastega peredele.   

Mida täpsemalt joonistama peab?
Pliiatsit kätte võttes võiks lapsed unistada toidukohast, kust saavad tõelise elamuse kõik pereliikmed, nii ema-isa kui kõik tema väiksed vennad ja suured õed. Muuhulgas võib laps mõelda:

  • Milliseid toite ta restoranis süüa sooviks?
  • Milliseid toite ta väike õde, suur vend või ema-isa kindlasti telliks?
  • Millist värvi müts on kokal või kui suur naeratus on toite lauda tooval teenindajal?
  • Mida lisaks söömisele restoranis veel teha võiks?
  • Millist värvi on restorani toolid, lauad või seinad?
  • Või meenutada mõnda toredat mälestust, kui ta perega koos restoranis söömas käis.

Kelle joonistusi ootame?
Konkursile on oodatud kõik lasteaia- ja koolilapsed. Kui mõni rühm või klass jõuab peresõbraliku toidukoha visualiseerimisel mõne toreda ideeni koos, võib pildi konkursile saata ka ühistööna.

Kuidas ja mida joonistusele märkida?

Peresõbraliku toidukoha ideekavandi palume visandada A4 suurusele paberile, kasutades mistahes joonistamistehnikaid- ja vahendeid, olgu selleks pliiatsid, vildikad, kriidid või guaššvärvid. Pildi tagaküljele palume märkida lapse ees-ja perekonnanime, töö pealkirja ning vanuse. Kui joonistus valmib ühistööna, siis palume lisada sellele ka lasteaia või kooli  nime ja laste vanusevahemiku.

Mis saab joonistustest?

Saabunud joonistuste põhjal loob Eesti Lasterikaste Perede Liit oma Facebooki lehele virtuaalse kunstinäituse. Silmapaistvamatest töödest loome tänukirja põhjad, mille kingime peresõbraliku toitlustusasutuse tiitliga tunnustatud restoranidele ja kohvikutele.

Kas auhindu ka saab?

Konkursi käigus ei kuulutata välja esimest ega viimast kohta, sest võitjateks on kõik konkursil osalenud lapsed! Küll aga loosime juhuslikkuse alusel välja 5 arendavat tegeluskomplekti ning muid põnevaid auhindu.

Millal ja kuhu joonistused saatma peab?

Palun saada joonistused füüsilisel kujul 22. märtsiks aadressile Lossi 35-22, Viljandi linn, 71004. Kirja saajaks on Eesti Lasterikaste Perede Liit.

Triinu Sink
Eesti Lasterikaste Perede Liit
Peresõbralike toitlustusasutuste märgise projektijuht
[email protected]
+372 53733866