x

ELPL juhatuse liige Viire Null

On aeg piiluda Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) telgitagustesse ning tutvustada toredaid inimesi, kes meie tegemistes kaasa löövad.
.
Viire Null on ELPLi ja MTÜ Lääne-Harju Lasterikkad juhatuse liige. Ta on pärit viielapselisest perest ning ise kuue imetoreda lapse ema. Viire töötab Klooga koolis eripedagoogina, ta on MTÜ Lääne-Harju Lasterikkad asutaja ning ühe oma südameasjana aitab ta heategijate ja annetajate tööd koordineerides parandada lasterikaste perede elusid. Oma töiste toimetuste kõrvalt leiab ta aega ka endale – Viire armastab käsitööd. Parajasti on tal käsil erinevate lapitehnikate õppimine. Ikka selleks, et peagi oma kätega lapitekk teha!
.
ELPLi juhatuse liikmena on Viire kaasa löönud viis aastat. Ta tahtis rohkem liidu tegevustes kaasa rääkida ning arendada annetajate ja heategijate osa liidu võrgustikus. Viire on nii ELPLile kui ka Lääne-Harju MTÜ-le leidnud suure südamega partnereid Soomest ja Eestist, kes Eesti lasterikastele peredele erinevat toidukaupa, taimi, riideid ning muid majapidamistooteid kingivad. Need nädalad, kus kaupa tuleb 10-12 rekkatäit, mida Viire loodud üle-Eestiline võrgustik aitab peredele kohale toimetada, pole sugugi erakordsed. Koostöös Toidupangaga päästab Viire võrgustik nädalas üle tonni toiduaineid. Viiel päeval nädalas sõidab võrgustiku kaubik kauplused läbi, toob kauba sorteerimisele ja jagab samal õhtul 30 perele.
.
Suurimaks väljakutseks ELPLi juhatuse liikme töös Viire jaoks on olnud liikmesorganisatsioonide ühtlustamine. Viire jaoks on oluline, et liikmesorganisatsioonid üle Eesti oleksid ühtmoodi tegusad, juhtkond motiveeritud ja et info tegemistest jõuaks igas piirkonnas rohkemate peredeni. Aastate jooksul on ELPLi juhtkond kasvanud ühtseks meeskonnaks ning koos lahendusi leida on kergem kui üksi, kuid nende elluviimine võtab aega.
.
Palju jõudu ja positiivset energiat annab Viirele alati liikmesorganisatsioonide eestvedajatele suunatud Mõttekool, kus on tema sõnul väga hästi läbimõeldud teemad ning inspireerivad koolitused.
.
Et Viire argipäeva mahub lisaks ELPLi ja MTÜ Lääne-Harju Lasterikaste tööle veel eripedagoogiamet koolis, käsitöö, lapsed, koer ja kanad, siis Viire sõnul on oluline osata enda ja pere jaoks aega võtta. Et kõik vajalik saaks tehtud, aitab ka tegemiste planeerimine.
.
Tulevikuplaanid on Viirel oma lähedastega seotud – kümne aasta pärast loodab Viire olla pensionil ning nautida aega lastelastega. Lääne-Harju Lasterikaste ühingus plaanib ta tegutseda nii kaua kuni jõudu jätkub.
.
Jõudu ja jaksu, kallis Viire! Aitäh, et oled meiega💛
.
Foto: Paul Meiesaar