x

Avasime näituse “Naise elu lõuend”

Avasime 6. novembril Endla Teatris Eesti Lasterikaste Perede Liidu näituse “Naise elu lõuend,“ mille keskmes on lasterikka pere ema kui naine. Näituse loomise eesmärgiks on peegeldada naise olemust ja naiselikkust, tuues esile naise karakteri ja sisemise väe. Näitusega soovitakse edasi anda sõnumit, et emadus toob esile naise ilu, võlu ja väe.

Näitus “Naise elu lõuend” koosneb kolmeteistkümnest inspireeriva naise fotost, mis põhinevad tuntud kunstnike maalide taaslavastustel. Peategelastena figureerivad Eesti naised, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning kes on silma paistnud aktiivse ja pikaaegse kogukonnatööga. Projektis osalenud 13nel emal on ühtekokku 58 last.

“Soovime peegeldada naise olemust ning näidata, et emadus ei kahanda sugugi naise väärtust ega ilu, vastupidi – emadus loob elule uue tähenduse ning toob esile naiselikkuse,“ rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „Meie organisatsiooni kuulub väga suur hulk inspireerivaid, kauneid ja aktiivseid naisi, valiku näituse peategelaste osas tegime aktiivse kogukonnatöö panuse põhjal – välja valitud naised on pikkade aastate vältel meeletu aja, energia ning tahtmise lasterikaste perede huvide eest seismisesse panustanud,“ lisas Õunap.

“Naise elu lõuendi” aitasid vaatajateni tuua fotograaf, stilist ja meigikunstnik Tiina Kukk ning juuksur Kristin Aarma. Endla teatris on näitust võimalik vaadata 6. detsembrini. Kevadel on Eesti Lasterikaste Perede Liidul plaanis näitus viia ka Ugala teatrisse.

Fotode ainetel valmis 2021. aasta kalender, mida on võimalik kõigil huvilistel endale soetada. Selleks täida vorm ning tee ülekanne Eesti Lasterikaste Perede Liidu kontole. Kalendri ostuga toetad naiste täitumata unistuste elluviimist. Kalender, mis on pakitud kaunisse karpi, maksab 20€ (sisaldab saatmiskulu). Kalendri paneme teele pärast ülekande kohalejõudmist.