x

Kõige aktiivsem perekond elab Järvamaal

Liikumisaasta kokkuvõte:

2019. aasta kuulutasime üheskoos tervisliku toitumise ja liikumise aastaks. Valmistumist alustasime veebruaris, kui kohtusime Fitlapi toitumiskeskkonna looja ja personaalnõustaja Heikki Mägiga. Seejärel said kõik soovijad osaleda Fitlapi challenge’is, mille võitis Krista Viljandimaalt. Krista kaotas 16,41% oma keha kogukaalust ja sai uhiuue pulsikella omanikuks. Suvekoolis autasustasime kõige aktiivsemat liikmesorganisatsiooni – Järvamaad- 500 euroga. Võistlust alustas 21 inimest ning võiduka lõpuni jõudsid neist 13. Lõpetajad kaotasid üheskoos 94,9 kilo, mis tegi keskmiselt 7,3 kilo ühe võistleja kohta. Samas tunnustasime ka jätkuvõistluse võitjat Õiet Harjumaalt tervisliku kinkekoti ja blenderiga ning lisaks sai ta aastase Fitlapi keskkonna tasuta kasutusõiguse. Kogu väljakutsega seonduvat aitas koos hoida Katrin.

Aasta alguses said kõik organisatsioonid valida sobiva spordiala ja võimaluse sündmus oma piirkonnas korraldada. Uisutati Tallinnas Raplamaa eestvedamisel, Tartu korraldas veespinningu ja vesiaeroobika Värskas, pallimängupäeva ja orienteerumise korraldas Tallinn, discgolfi kettaid lennutasime Pärnumaal, puudel ja köitel sai ronida Lääne-Virumaal, võimlemiskavad ja kergejõustikupäeva maailmameistriga korraldas Järvamaa, Bowlingukuule veeretasime Lääne-Harju eestvedamisel Tallinnas, põnev Pealuurannikumatk viis huvilised Saaremaale ja aasta lõpus peeti mõttemänge Viljandis.

Meie tublid eestvedajad toimunud sündmustel olid:

  • Margiti ja Suzan Raplast
  • Madli ja Pille Tallinnast
  • Janne ja Jana Viljandist
  • Triinu ja Kaire Saaremaalt
  • Viire Harjumaalt
  • Triin Pärnust
  • Janne Tartust
  • Katrin Järvamaalt, kellel oli abiks Svea Haapsalust
  • Reet Lääne-Virumaal

Kokku osales sündmustel terve aasta jooksul 1211 inimest 282-st perest.

Osalejate seas olid kaks 9-liikmelist perekonda, üks Järvamaalt, teine Harjumaalt, kes osalesid kõigi oma pereliikmetega kolmel sündmusel; neljal sündmusel osales kolm perekonda ja viiel sündmusel üks Harjumaa pere.

Kõige aktiivsem pere on pärit Järva ühingust, perekond Mänd (pildil), kes osales kõigil üheteistkümnel sündmusel läbides kokku 2632 kilomeetrit ning kasvades aasta jooksul kaheksaliikmeliseks perekonnaks.

10.02.2020