x

Aasta Suurpere eri – perekond Putnik

Aasta Suurpere konkurss on loodud eesmärgiga tunnustada Eestimaa suurperede liikmete jätkuvat teadmiste omandamist, oskuste arendamist ja loomingulist tegevust, et tuua neid ühiskonnale eeskujuks. Esimesena tutvustame teile perekonda Putnik, kes elab ja toimetab Saaremaal.

 

Isa Kristo ja ema Triinu pere on väga kokkuhoidev – nad leiavad laste jaoks alati aega. Triinu ja Kristo on tublid ja hakkajad lapsevanemad, kes võtavad üheskoos ette toredaid tegemisi, millesse kaasatakse oma nelja ägedat last.Triinu on eeskujuks ja toeks paljudele Saaremaa noortele, käies näiteks koolides tutvustamas  karjäärivõimalusi ja seda, kuidas elus särava tähena läbi lüüa. Triinu lõpetas gümnaasiumi oma esimese lapse kõrvalt – õpetajad aitasid väikest Jacqueline’i hoida, kui Triinu oma kontrolltöid tegi. Ta on lõpetanud ülikooli ja omandanud magistrikraadi, kuid õpihimu pole otsa saanud. Talle meeldib ennast pidevalt edasi arendada. Triinu üks parimaid suhtlejaid – ta on avatud ja meeldiv inimene, kes ei jäta kedagi külmaks. Kristo on noorest peast alates tegelenud toitlustusega. Ta on lõpetanud Viljandimaal Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli koka erialal, töötanud aastaid saarlaste jaoks tuntud La Perla restoranis ja proovinud omal käel restorani pidada. Nüüdseks on ta kiirtoitu pakkuvate Viking Burgeri kohvik-kioskite omanik. Pereisa tegeleb lisaks kokkamisele ka kalastuse ja jahindusega.

 

Peretütar Jacqueline tegeleb ratsutamisega. Ta on saavutanud märkimisväärseid tulemusi. Pere suuremad poisid tegelevad purjetamisega ja on osavad nii rahvastepallis kui robootikas. Jacob on hea lauluhäälega südamlik poiss. Kolmas laps Jaco on pere naljamees, kes räägib igasugu vahvaid lugusid ja tegeleb vanema vella eeskujul sõudmisega. Pere noorim laps Jack käib lasteaias, talle meeldib jalgpalli mängida ja jalgrattaga sõita. Samuti on ta ütlemata osav joonistamises. Pere on ühtehoidev ja väga töökas. Kui teistel on abi vaja,  ulatavad Kristo ja Triinu alati oma abikäe. Vabal ajal toimetavad nad kõik koos, käivad perega ratastega sõitmas ja veedavad palju aega metsas ning mere ääres. Kui Jacqueline teeb trenni, käib terve pere teda tallis abistamas. Jacqueline on juba väikesest peale tõeline hobustefanaatik. Tal on iga noore tüdruku unistus – oma poni, kel nimeks Tabita. Veel on Jacqueline tubli õde oma vendadele, hoides neid väga.

Kuna pere praegune elamine on kitsavõitu ja nad on mõelnud maja ehitamise peale. Perekond unistab oma aiaga majast, kus lapsed saaksid koera Eltoniga joosta. Isal oleks majas rohkem ruumi oma kala- ja jahivarustuse hoiustamiseks ning ema saaks omale kena kasvuhoone ja maasikapeenrad. Triinu ja Kristo on kogukonnale tuntud tegelased. Nad ei keeldu kunagi kaasa löömast huvitavates projektides, mis aitavad kõigil siin ilmas paremini hakkama saada. Nad toetavad oma lapsi nende huvitegevustes, on alati laste jaoks olemas ja leiavad vahendid nende toetamiseks. Kristo ja Triinu on alati teisi abistanud. Näiteks kui mõnel tuttaval on vaja projekte kirjutada, ei ütle Triinu kunagi ei ja aitab hea meelega. Nad on üks suur ja tugev pere.

Artikkel on refereeritud Delfist. Originaalartikkel.