x

Selgunud on Aasta Suurpere 2022

21.05.2022

Lubage esitleda: Aasta Suurpere 2022 ja 10 000 eurose stipendiumi võitjad – 7-liikmeline perekond Kubjas Saaremaalt

Tänavuse Aasta Suurpere tiitli ja Bigbanki poolt välja pandud 10 000 euro suuruse stipendiumi pälvis viie lapsega perekond Kubjas Kudjapelt, Saaremaalt. Võitja kuulutati välja ning auhind anti üle laupäeval Tallinna Loomaaias toimunud Suurperepäeval, kuhu kogunes üle  900 osavõtja 185 perekonnast üle Eesti. 

Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt juba 13. korda korraldatud Aasta Suurpere konkursil kandideeris kokku 64 nelja või enama lapsega perekonda üle Eesti. Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on võitja valimine igal aastal keeruline. „Tänavune aasta suurpere on väga kokkuhoidev ja töökas, paindlikult on suudetud ühildada argipäeva kohustused ning kõikide pereliikmete unistused. Nende positiivne eeskuju tugevdab kogukonnatunnet, kuhu on neil lõputult energiat vabatahtlikult panustamiseks, nad on eeskujuks ka teistele lastega perekondadele,“ tunnustas Õunap võitjaperet.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul toetab pank Eesti elu ühe nurgakivina just Eesti Lasterikaste Perede Liitu ja Aasta Suurpere konkursi korraldamist. „Žürii liikmena usun, et tänavune Aasta Suurpere kasutab aunimetusega kaasnevat stipendiumi suures osas laste huvitegevuse jätkuvaks toetamiseks ehk laste oskuste arendamiseks. On rõõm, et saame õigele asjale omalt poolt õla alla panna,” selgitas Pechter ning rõhutas, et laste huvitegevus on selles peres prioriteetide hulgas ja nii treeningvarustuse soetamine kui ka osalemine erinevatel võistlustel, moodustavad pere eelarvest märgatava osa.   

Aasta Suurpere 2022 elab Saaremaal Kudjapel, kus ema Reelika Kubjas ja isa Margo Kubjas kasvatavad viit last: Markust (16), Annit (12), Miiat (12), Ralfi (6) ja Ronjat (6). Kõige lühemalt kokku võttes on perekond Kubjas perekond, kus peetakse lugu sportlikest eluviisidest, kogukonna hoidmisest ja vabatahtlikust tegevusest. Perekonna kontol on ka üks varasem tiitlivõit – nimelt valiti nad 2021. aasta lõpus esimeseks Saare maakonna aasta suurpereks.

Pereema Reelika panustab igal võimalusel Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse vabatahtliku töösse, kuhu on kaasanud ka oma 12-aastased tütred. Reelika aitab ka Saaremaa Toidupanga töös. Pereisa Margo panustab kogukonna toimimisse ja arengusse, olles varasemalt pikka aega Kudjape alevikuvanem ning Kudjape Arenguseltsi asutaja ja juhatuse liige. Margo seisab Saaremaa tuleohutumaks muutmise eest nii tööalaselt oma ametipostil Päästeametis, kui ka kogukondlikult korraldades Kudjape Arenguseltsiga ohutuspäevi. Margo on 2018. aastal valitud Saare maakonna aasta isaks.

Aage Õunapi sõnul on „Aasta Suurpere”  aunimetus, mis omistatakse ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Aunimetuse väljaandmise eesmärgiks on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi ning tuua neid ühiskonnale eeskujuks.  „Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse oluliseim vundament. Nende tublide emade ja isade panust ühiskonda on eriti keerulistel aegadel oluline märgata ja esile tuua,“ sõnas Õunap.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on kolme ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon. Liidu missioon on seista selle eest, et iga lasterikas pere Eestis tunneks end väärtustatuna ja turvaliselt. Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub  enam kui 3300  kolme ja enama lapsega perekonda, kus on kokku sirgumas rohkem kui 12 400 last.

Fotograaf: Liis Tamra

Lisainformatsioon:

Aage Õunap

President

Eesti Lasterikaste Perede Liit

Email: [email protected]

Tel: 5553 5482

www.lasterikkad.ee