x

Auforti heategu

Finantstehnoloogia ettevõte Aufort on lükanud käima ainulaadse kampaania https://heategevus.aufort.gold/, mis võimaldab heategevuseks annetada kulda. Annetatav kuld pärineb Aufortilt endalt ja see suunatakse inimeste abiga Eesti heategevusorganisatsioonidele.

Kampaania „Aita meil kulda annetada“ raames avas Aufort kullakonto kuuele heategevusorganisatsioonile: Kingitud Elu, Varjupaikade MTÜ, Peaasi.ee, EELK Tallinna Toompea Kaarli Kogudus ja MTÜ Eesti Pagulasabi projektile „Ukraina Heaks!“ ja Eesti Lasterikaste Perede Liit.

„Aasta tagasi tulime turule innovaatilise Auforti kullakonto tootelahendusega, mis aitab Eesti inimestel oma sääste turvaliselt ja hõlpsalt inflatsiooni eest kaitsta. Paralleelselt töötasime välja lahenduse, kuidas kulda kontoomanike vahel ka lihtsasti edasi saata – näiteks annetamiseks või kinkimiseks,“ tutvustas annetuskampaania tagamaid Auforti asutaja ja tegevjuht Bert-Ken Raudberg.

Raudbergi sõnul pistame sel aastal rinda viimase neljakümne aasta ühe kõrgeima inflatsioonimääraga, mis on viinud olukorrani, kus raha kaotab väärtust praktiliselt minutitega. „Sama nähtus ohustab ka seda raha, mida heategevusorganisatsioonid annetustena koguvad. Kulla väärtus on läbi ajaloo püsinud kordades stabiilsemana ja sobib seeläbi annetamiseks paremini, sest tagab annetuse ostujõu säilimise ka siis, kui kuld vahetatakse rahaks alles hiljem,“ lisas ta. Annetamise protsess on väga lihtne ega maksa osalejale midagi. Osaleja jätab Aufortile oma e-posti aadressi, misjärel eraldatakse viie euro väärtuses kulda eelnimetatud organisatsioonidele, viie euro väärtuses kulda liigub aga osaleja isiklikule Auforti kullakontole. „Saadud kulla võib osaleja juba ise mõnele konkreetsele organisatsioonile edasi annetada või ka endale jätta,“ lisas Raudberg.

„Sarnaseid kulla annetamise kampaaniaid pole varem läbi viidud. Kuigi kuld on annetamiseks sobiv vääring, oleks füüsilise kulla käsitlemine heategevusorganisatsioonidele tülikas, kuna selle rahaks vahetamisega kaasnevad sageli lisategevused ja -kulud. Digitaalsel kujul kulla saatmine ja vastuvõtmine on oluliselt mugavam,“ tõi Raudberg välja Auforti keskkonnas annetamise eelised ning lisas, et heategevusorganisatsioonide list saab peagi täiendust.

Aufort on Eesti ettevõte, mis tegeleb investeerimiseks mõeldud väärismetallide jaemüügiga.
Auforti teenused on suunatud nii alustavale kui ka kogenud investoritele.
Kampaania lisainfo on leitav siin https://heategevus.aufort.gold/