x

Perepäev

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20.augustil toimus Valma Seikluspargis kahe pereliidu ühine Perepäev. Ürituse korraldasid MTÜ Viljandimaa Lasterikkad ja MTÜ Tartu Pereliit.
Vaatamata vihmasajule olid kohale tulnud 15 peret Viljandimaalt, 23 peret Tartumaalt ja 2 külalisperet Järvamaalt ja Lääne-Harju lasterikaste perede ühingust -kokku üle 200 suure ja väikse osaleja. Kuigi ilmataat hoidis vihmakraanid lahti terve päeva, said kõik võistlused võisteldud, kõik ronimised ronitud ja kõik mängud mängitud.
Esimeseks võistluseks pärast Perepäeva avamist oli Jõuvõistlus lastele, naistele ja meestele. Lapsed pidid ketastega jooksma, väikest rehvi kantima ja ketast pea kohale tõstma. Naised võistlesid metallraami kandmises, rehvi kantimises ja hantli tõstmises. Mehed võtsid mõõtu samuti raami kandmises, rehvi kantimises ja sangpommi tõstmises.
Pärast lõunasööki jätkus päev teatevõistlusega, kus võtsid mõõtu Tartu ja Viljandi võistkonnad, Tartu-Viljandi segavõistkond ja külalisvõistkond, kuhu kuulusid 2 külalisperet. Hüpati hüppenööriga, liiguti hularõnga ja korvpalliga ning tehti erinevaid osavusharjutusi.
Teatevõistlusele järgnes köievedu, kus olid vastamisi Tartu ja Viljandi täiskasvanute võistkonnad. Samuti said omavahel jõudu katsuda Viljandi ja Tartu lapsed.
Ja lõpetuseks said soovijad osa võtta ka muna püüdmise võistlusest.
Päeva lõpetasime autasustamise ja ühise õhtusöögilaua katmisega ning selle nautimisega.

Kuigi see oli vist ainus päev selle suve jooksul, kus vihma kallas terve päev vahet pidamata ja loomulikult ei olnud korraldajad päris selliseks päevaks valmis, siis sellegipoolest sai päev läbi viidud ettenähtud programmi alusel. Oli suur rõõm tõdeda, et suurperede vanemad ei lase ennast heidutada kehvast ilmast ja võtavad päevast kõike, mis võtta annab.

Korraldajad on südamest tänulikud kõikidele peredele, kes vaatamata lakkamatule vihmasajule siiski kohale tulid ja meiega koos seda päeva nautisid! Suur tänu kõikidele võistlejatele, ronijatele, abilistele!
Meie siiras tänu kuulub ka Valma Seikluspargile, kes meid lahkelt võõrustas!
Aga me ei oleks saanud seda vahvat perepäeva korraldada kui meil ei oleks Eesti Lasterikaste Perede Liitu, Sendsmaily OÜ-d koos Erkki ja Marili Markusega ning Harri Juhani Aaltoneni- suur tänu ja sügav kummardus teile kõigile meid toetamast!