x

Õnnelik Noor

20. oktoobril toimus Tartu Pereliidu eestvedamisel noorte vaimsele tervisele pühendatud Konverents “Õnnelik noor”. Konverents toimus Eesti Rahva Muuseumis ja seda sai jälgida ka veebi vahendusel. Kaheksa omanäolist ja põnevat ettekannet, kümme ägedat esinejat, palju erinevaid emotsioone, kuhjaga mõtlemisainet ja mõnusat huumorit- kõike seda ja veel palju rohkem pakkus meile see sisukas päev. Päeva aitas koos hoida Hannes Hermaküla ning päevale panid oma imeliste lauludega punkti õde-venda Merit ja Märten Männiste- muusika, mis pani hinge helisema ja andis võimaluse veel hetkeks rahulikult istuda, mõelda oma mõtteid ning “pakkida” kaasa kõige vajalikumad mõtteterad konverentsipäevast.
Mida siis tähendab olla õnnelik noor? Mis teeb ühe noore inimese õnnelikuks? Nagu mitmest ettekandest kõlama jäi, siis meie ise oleme elus kõige olulisemad ja õnnelik elu tuleb ise luua. Loodetavasti leidis iga osaleja ja kuulaja killukese enda jaoks, mis aitab tal tulevikus kasvõi grammikese võrra õnnelikum olla. Kas selleks on vaja hingamisharjutusi, teadlikkust ärevusest, depressioonist, nutisõltuvusest ja suhete olulisusest või hoopis teadmist, et osad noored elavad hoopis teistmoodi elu koos puude või haigusega ning on samuti suutnud säilitada huumorimeele ja postiivse ellusuhtumise ning vaatavad optimistlikult tulevikku.
Oleme tänulikud IGAÜHELE, kes otsustasid päeva vabaks võtta ning selle meiega veetsid! See oli meie jaoks väga oluline! Suur tänu ka kõikidele neile, kellel ei õnnestunud kohale tulla, aga kes jälgisid konverentsi veebi teel!
Oleme tänulikud iga kohtumise eest, mis meid konverentsi korraldamise teekonnal saatsid!Need on kahtlemata selle teekonna suurim väärtus!
AITÄH, armsad Matti Orav, Anna-Kaisa Oidermaa, Cätlin Tuuling, Kätlin Konstabel, Iris Truss, Marek Morel, Artur Rehi ja Epp Kärsin, et võtsite vastu meie kutse konverentsil esineda!
AITÄH, armsad Merit ja Märten Männiste hingepuudutava elamuse eest!
AITÄH, armas Hannes Hermaküla, meie päeva mõnusalt koos hoidmast!
AITÄH, armas Eesti Rahva Muuseumi meeskond väga meeldiva koostöö eest! Eriline tänu ERM-i tehnilisele toele, kes aitas kvaliteetse pildi vaatajateni viia ja vastutas selle eest, et kõik ladusalt kulgeks!
AITÄH, armas Piigade Peoagentuur, meie lava kaunistamast!
AITÄH, armas Eesti Rahva Muuseumi kohvik maitsvate söökide eest!
Eriliselt SUUR TÄNU, Sotsiaalministeerium ja Eesti Lasterikaste Perede Liit usalduse eest! Oleme siiralt tänulikud selle võimaluse eest midagi nii vajalikku korraldada!
Konverentsi on võimalik endale sobival ajal järele vaadata nii meie Facebooki lehel kui ka Postimehes.
Võtke hetk selleks, et kuulata kasvõi üks ettekanne korraga. Igast ettekandest on võimalik midagi kaasa võtta või vähemalt teatud asju meelde tuletada.

❗️❗️Ja tähelepanu, tähelepanu- 2. novembril 2023 aastal toimub konverents “Õnnelik mees”😍 Pane endale juba varakult kuupäev kalendrisse, et saaksid osa põnevast meestele pühendatud päevas