x

ELPL Suvekool

26.-28.juuli 2019 toimus Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) XXIV Suvekool “Terves kehas terve vaim”, mida korraldas Tartu Pereliit. ELPL Suvekool toimub juba aastast 1994 ja seda korraldavad lasterikaste perede ühingud erinevatest Eestimaa nurkadest.
Sellel aastal osales Suvekoolis 120 suurperet 16 ühingust, kokku üle 650 inimese. Suvekoolis toimusid erinevad töötoad, kus valmisid looduslikud kehakoorijad, looduslikud sääsetõrjevahendid, käsitöökaardid ja helkurkiilid. Lapsed said ajusid ragistada robootika töötoas. Naiskodukaitse Elva Jaoskond korraldas traatsideõppe ja takistusraja, toimusid erinevad spordivõistlused, kus selgusid parimad meeskonnad köieveos ja suusatamises, lisaks selgusid rammuvõistlustel kõige tugevamad Suvekoolis osalejad. Tegime tutvust laste jooga ja pilatesega, laulsime karaoket ning hilisõhtutel matkasime tõrvikutega metsas. Metshaldja konkursi raames käisid mitmed võistkonnad ka päeval metsas, et koguda materjali haldjakostüümi jaoks ja vahva moedemonstratsiooni käigus selgus kõige kaunim haldjas. Kõige pisematele oli laste tegelustelk, kus said ennast hästi tunda nii päris pisikesed kui ka natuke suuremad lapsed koos emmede-issidega. Suureks tõmbenumbriks oli kahtlemata laskmine instruktoritega lasketiirudes, vibu- ja laserlaskmine. Põnev orienteerumismäng, libejalgpall ja meeleolukad tantsuõhtud ansamblite Kompvek ja Kukerpillid saatel andsid vürtsi kogu programmile. Suvekooli viimasel päeval saabusid kohale 2 ralliautot ning kõik suured ja väikesed huvilised said nendega tutvuda. Lisaks tegime Fitlap.ee – personaalne toitumiskava challengen´i kokkuvõtted ning autasustasime parimaid. Üllatusesinejaks oli mustkunstnik Richard Samarüütel, kes naerutas ja üllatas publikut ülivahva kavaga ning pani lõbusa punkti Suvekooli programmile.
Suvekool lõppes tänusõnade ja ühise tordisöömisega.

Suvekoolis oli kohal ka Fotoboks, mille toimetas meile kohale FotoStop ja mitte ükski kuum suvepäev ei tohiks mööduda ilma külma jäätiseta ning seda pakkus meile Waf pehme jäätis – jäätisemasina rent.
Kõik meie Suvekooli hetked jäädvustas fotograaf Silvester Jürjo.

Tänavuses Suvekoolis viisime läbi ka heategevuslaada ja õnneloosi, mille tulu annetasime heategevusorganisatsioonile Minu Unistuste Päev. Kokku annetasid suurpered 1000 eurot ja meie annetust käis vastu võtmas Minu Unistuste Päev patroon Lenna Kuurmaa. Loomulikult ei pääsenud Lenna ilma poseerimata ega autogramme andmata ?
Südamlik tänu kõikidele peredele, kes aitasid selle summa kokku korjata, et kinkida kasvõi ühele haigele lapsele killuke rõõmu! ❤️

Meie programmi hoidis koos ei keegi muu kui suurepärane õhtujuht ja pulmaisa Mikk Merekivi.

Soovime tänada kõiki ettevõtteid, kes meie üritust toetasid : Eesti Lasterikaste Perede LiitSalvestTartu MillGRÜNE FEEVärska VesiA. Le Coq , Nõo LihavürstEesti PagarFARMIKOMMIPOMMKadarbiku KöögiviliOrkla Eesti AsOtepää Lihatööstus Edgar , Tere PiimEstoverFC Elva, Soundgroup, Reinsalu autoNaiskodukaitse Elva jaoskondMagaziinTartumaa TervisespordikeskusLastehoid NupsikPihlaka kondiiterPuidust kingitused – südamest südamesseMTÜ Robootika.
Suur tänu Lääne-Harju Lasterikkad ühingule suurepärase koostöö ja abi eest toitlustuse valdkonnas!

Täname südamest vabatahtlikku medtöötajat Liina Harjus-Soostar, meie fotograafi Silvester Jürjot, joogaõpetajat Ewe-Ly Oja, pilatese õpetajat Ave Kängseppa, päevajuhti Mikk Merekivi, aitäh ansamblid Ansambel Kompvekja Kukerpillid, aitäh mustkunstnik Richard Samarüütel. Täname kõiki töötubade tegijaid, spordivõistluste korraldajaid ning loomulikult Naiskodukaitse Elva jaoskond ülitublisid naisi, kes hoolitsesid selle eest, et Suvekoolis osalejad nälga tundma ei peaks! SUUR-SUUR AITÄH!

Meie üritusest tegid kokkuvõtted ka Seitsmesed – TV3 ja Postimees.

Erilised tänud ühele erilisele naisele, kes tegi ühe väga armsa kingituse meie üritusele. Ja selleks naiseks on pisike võrulanna Maarika Silm, kes on kasvult küll väike, kuid jõudu on tal palju ja süda sees on suur ? 2019 aastal toimus EVIKO Rammunaiste sari, mis koosnes kuuest etapist ja selle sarja üldvõitja ongi Maarika, kelle jaoks oli see esimene hooaeg rammuvõistlustel. Selle sarja iga etapi esikolmik saab Sportlandi kinkekaarte ja kuna Maarika seisis igal võistlusel pjedestaalil olles teine või kolmas, siis kogunes kinkekupongidest hooaja lõpuks päris arvestatav summa. Ja Maarika otsustas ligi pool oma võidufondist annetada suurperedele. Maarika on ise ka pärit suurperest, kus kasvanud 8 last. Nii me loosisimegi Suvekoolis välja 2 perekonda, kellest üks sai 200 eurose ja teine 100 eurose kinkekaardi. Südamlik tänu Maarikale selle ülla teo eest ja edu tema edasisel teel rammunaisena!
Lisaks loosisime välja veel 3 Eesti Autosport raamatut ja 3 rallipassi Olerexi rallikrossile. Need auhinnad pani välja Reinsalu Auto.

AGA loomulikult ei oleks see suurepärane üritus saanud teoks kui seda poleks vedanud üle 40-liikmeline meeskond. Suur kummardus ja tänu kõikidele vabatahtlikele, kes selle teekonna alates eelmise aasta augustist kaasa tegid, kella ega nädalapäeva vaatamata ning tegid ettevalmistusi oma perede ja põhitöö kõrvalt. Teie panus on hindamatu ja ainult tänu meeskonna ühte hoidmisele ja üksteise toetamisele on võimalik sellist suurüritust korraldada. Siiras tänu kõigile iga väiksemagi panuse eest! ❤️?

Suur tänu kuulub ka ilmataadile, kes kostitas meid tõeliste suveilmadega ja tänu sellele saime Suvekooli päevadest maksimumi võtta.

Tartu Pereliit on väga tänulik, et Eesti Lasterikaste Perede Liit usaldas meid sellist tähtsat ja pika traditsiooniga üritust korraldama!
Kohtumiseni järgmisel aastal Suvekoolis Eestimaa südames, Järvamaal!