x

Lapiteki õpituba 09.04.2022

09.04 hommikul kogunesid Saku valla lasterikaste perede emad ja tublid tütred Kurtnas asuvasse koolituskeskusesse Kuut, et juhendaja käe all ühiselt valmistada üks suur lapitekk Aasta Suurperele.

Hoole ja armastusega valmis kaunis 2,5 x 2,5 m lapitekk ning loodame, et see rõõmustab tulevast Aasta Suurpereks valitud perekonda.

Traditsioonist:

ELPLi president:
“Nimelt on Eesti Lasterikaste Perede Liidul olnud üks kena traditsioon, mille raames oleme kinkinud „Aasta Suurperele“ lasterikaste perede emade, tütarde ja isade poolt õmmeldud suure lapiteki. Traditsioon kasvas välja 2013 aastal ellu viidud algatusest „Lapitekimaania“, kui alguses rändas näitus Eestimaa erinevates piirkondades, siis lõpuks jõudsid need uhked tekid Aasta Suurpere tiitli võitnud perekondade kodudesse. Esimese lapiteki kinkisime 2015 aastal perekond Kaasikule Järvamaal ja nii on see traditsioon kestnud tänaseks juba seitse aastat. Vahepeal on veel juurde õmmeldud kaks tekki, kuid needki on peredele ära kingitud. Nüüd aga on meil tekid kõik otsas ning Aasta Suurpere valimine jälle ukse ees.”