x

Liikumispäev Rummu Seikluskeskuses

Liikumispäev Rummu Seikluskeskuses pakub 15-21 aastastele pere noortele võimalust proovida erinevaid liikumis- ja sportimisvõimalusi. Kohal on professionaalsed juhendajad koos varustusega, kes terve päev annavad juhiseid ja näpunäited oma ala tehnika kohta.

Liikumispäev toimub 15.juuli või 22. juuli 2021 kell 11.00-15.30

11.00-11.15 Kogunemine

11.15-12.15 Mäematk

12.30-15.30 Sukeldumine, snorkeldamine, supitamine ja kanuutamine

Rummu “tuhamäe” matk on oluline osa Rummu kogemusest, giid räägib piirkonna ajaloost ning üheskoos matkatakse endise karjääri territooriumil ning “ronitakse” tuhamäe otsa, et sealt avanevat võrratut vaadet nautida.

Põnev SUP matk Rummu järvel, mille jooksul saadakse teada piirkonna ajaloost, tutvutakse järve (endise karjääri) ilusa loodusega ja saadakse teada, mida põnevat seal järve põhjas tänapäeval leida võib. Matk algab kogunemisega tuhamäe alal, enne matka tutvustatakse osalejatele aerusurfi (Stand-Up paddle-boarding) varustust, tehakse vajalik koolitus ning tutvutakse ohutusreeglitega.

Kanuumatk – 2-3 inimest kanuus Rummu järvel.

Snorgeldamine (lisatasu eest) – esmalt toimub tutvustus, mille käigus instruktorid räägivad teooriast, tutvustavad snorkeldamisvarustust ja jagavad vajalikke näpunäiteid varustuse kasutamiseks ja snorkeldamiseks.

Sukeldumine (lisatasu eest) – Rummu järv (endine karjäär) on tõenäoliselt parim koht sukeldumiseks Eestis. Proovisukeldumine on mõeldud inimestele, kes ei oma veel sukeldumistunnistust, kuid on sukeldumisest huvitatud. Proovisukeldumine sobib igas vanuses osalejatele ja ei eelda, et osalejad on head ujujad või oleks varem sukeldumisega kokku puutunud. Oluline on, et tervis oleks korras. Esmalt toimub tutvustus, mille käigus instruktorid räägivad sukeldumise põhireeglitest, tutvustatavad sukeldumisvarustust ja õpetavad sind vee all õigesti käituma. Peale seda tehakse personaalne sukeldumine koos Barrakuuda sukeldumisklubi instruktoriga.