Uuele ringile

PRESSITEADE

22. oktoober 2013
Lasterikastele peredele koguti üle 600 sporditarbe

SP_bnr_UueleRingile_940x350px_logo_estLõppes kampaania, mille raames kogusid Itella SmartPOST ja Uuskasutuskeskus koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga Eesti lasterikastele peredele sporditarbeid ja –riideid. Kokku läheb Ida-Virumaa ja Põlvamaa lasterikaste perede vahel jagamisele üle 600 saadetud eseme.
Ettevõtmise „Uuele ringile!“ käigus jõudis SmartPOSTi pakiautomaatide ja Uuskasutuskeskuste vahendusel Eesti Lasterikaste Perede Liiduni üle saja paki, milles oli kokku 648 sportimiseks vajalikku eset. SmartPOST, Uuskasutuskeskus, Eesti Jalgpalli Liit ning Eesti Lasterikaste Perede Liit tänavad kõiki kampaania raames paki saatnud inimesi.
Kõige enam saadeti spordiriideid: pluuse, lühikesi ja pikki dresse ning jalanõusid. „Rõõm on tõdeda, et nii suur hulk inimesi kampaaniaga kaasa tuli ja oma asjadele uue elu otsustas kinkida. Ettevõtmise kõige suuremaks võitjaks on aga lapsed, kes hilissügisel praktilised kingitused saavad,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. Tema sõnul jõuavad esimesed sporditarbed peredeni lähemate nädalate jooksul.
Lisaks spordiriietele ja –jalanõudele saadeti kampaania raames rohkelt ka spordikotte, põlve- ja küünarnukikaitsmeid, mitu paari uiske ja rulluiske, hantleid, palle ning poksikindaid. „Huvitavamatest asjadest tooks eraldi välja ratsutamisvarustuse kompleti, mitu paari suuski ja suusasaapaid, lendavad taldrikud, 18 komplekti judoriideid ning ühe judoõpiku,“ loetles Õunap Lasterikaste Perede Liiduni jõudnud esemeid.
SmartPOSTi tegevjuhi Risto Eelmaa kinnitusel on saadetud asjad korralikud ning leiavad laste näol tänulikud kasutajad. „Loodame, et tänu kampaaniale õnnestub noortele süstida trennis käimiseks ka täiendavat energiat ja pealehakkamist. Kes teab, ehk annab see hoogu juurde nii mõnelegi tulevasele euroopa- või maailmameistrile,“ avaldas Eelmaa lootust.
SmartPOST on ka varasematel aastatel abivajatele kogumiskampaaniaid korraldanud. Eelmisel aastal jõudsid koostöös Päästearmeega abivajajateni talvejalanõud ning 2011. aastal koguti SOS Lasteküla lastele koolitarbeid. „Kui pakkide saatmine on nii lihtne nagu see täna on, siis on algatustega kaasatulijaid alati piisavalt. Ka koostööpartnerite ring, kes meie ideid toetab, suureneb aasta-aastalt,“ tõdes Eelmaa. Tema sõnul jätkab SmartPOST välja kujunenud heategevuslikku traditsiooni ka järgmistel aastatel.

Lisainfo:
Risto Eelmaa, Itella SmartPOST OÜ tegevjuht
risto.eelmaa@itella.com
Tel 5078691

http://www.smartpost.ee/

Aage Õunap, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president
aage@lasterikkad.ee
Tel 55535482

http://www.lasterikkad.ee/

Triin Marken-Masing, Uuskasutuskeskuse juhiabi
triin@uuskasutus.ee
Tel 5654010

http://uuskasutus.ee/

Mihkel Uiboleht, Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht
mihkel@jalgpall.ee
Tel 56567999

http://www.jalgpall.ee/