Täitunud unistused

01.12.-31.12.2015 toimunud “Puuduta” heategevusprogrammi raames saatis  oma suurema või väiksema unistuse rekordilised 141 Eesti perekonda, kuhu kuulub kokku enam kui 1100 liiget. Siinjuures toome esile täide viidavad unistused ning loodame, et kõikide  perede unistused saavad kord õnneliku lõpu.

UNISTUS - söögilaud ja toolid tervele perele 

Selles Tallinna peres kasvab 9 vahvat last, kellest vanim on 13-aastane ja noorim alles kaheseks saamas. Viis suuremat peretütart käivad koolis ning toovad üksteise võidu koju häid hindeid ja kiituskirju. Lisaks võiksid tüdrukud vabalt väikese ujumismeeskonna moodustada, sest kõik tegelevad ka ujumisega. Pisemad põnnid aga avastavad alles maailma ja õpivad sööma.

Söömisega seotud on ka selle pere unistus. Ja see on väga loogiline, sest esiteks on söömine ainuke töö, mis päriselt toidab ja teiseks tulevad just perega ühise laua taga istudes kõige geniaalsemad ideed. Selle toreda ja ühtehoidva pere sooviks oli saada endale suur söögilaud ja toolid, kuhu 11-liikmeline seltskond korraga ära mahuks.

Tänu Solarisele see soov ka täitub! Soovime pereemale- ja isale omalt poolt jaksu toiduvalmistamises ja laua katmises.

UNISTUS - kolmekohaline nari ja narivoodikomplekt

See 11-liikmeline Tallinna perekond on nagu üks suur orkester, kust ei puudu pillimängijad, lauljad ega tantsijad. Loomulikult on orkestri liikmeteks peres kasvavad lapsed, kellest vanim on 12-aastane ja noorim alles ühene. Lisaks muusikale tegelevad lapsed veel võrkpalli, voolimise, joonistamise, käsitöö ja palju muuga.

Pereema sõnul on selles suures lõbusas seltskonnas ainult üks tegelane, kellele meeldib vahel tujutseda ja selleks on 7-aastane kass Mustik. Lapsed aga on nii aktiivsed ja tublid, et emal jääb üle ainult rõõmuga kogu seda 9-pealist orkestri juhatada.

Kogu see trall võtab aga päris võhmale ja õhtuks on kõigil ainult üks soov – et saaks pugeda sooja teki alla pehmesse voodisse unejuttu kuulama. Selle pere unistus oligi saada lastele uued narivoodid. Ja meil on hea meel teatada, see soov lähebki täide.

UNISTUS - 9-kohaline buss

Järgmises peres, kelle unistuse Solaris Keskus täidab, kasvab 7 last – vanim neist on 16-aastane ja noorim alles 3-kuune. Selle Tartumaalt Alatskivilt pärit pere laste huvideks on sport, muusika, käsitöö ja kunst. Veelgi enam – nende peres kasvab lausa Eesti meister! Nimelt on peretütar tunnistatud Eesti parimaks indiaca-mängijaks.

Kahjuks juhtus selles peres hiljuti õnnetus, mis takistab nii maja ehituseks kuluvate ehitusmaterjalide vedamist kui ka ühiste väljasõitude korraldamist. Nimelt süttis suure tormi ajal maja ees nende väikebuss, mida oli kasutatud ainult kaks nädalat. Usume, et just selle suure unistuse täitmine – uue mahuka sõiduauto kinkimine – muudab pere argipäevad palju kergemaks ja võimaldab edaspidi meeldejäävaid matkasid ning väljasõite.

UNISTUS - ehitusmaterjalid korteri remondiks

Järgmise unistuse täitmisega jõuame Saaremaale, kus üks tubli ema kasvatab nelja last – neist vanim on 22-aastane ning noorim 3-ne. Selles ühtehoidvas peres juhtus suvel kohutav õnnetus, mil süttis nende aastate jooksul remonditud ja hubaseks muudetud korter. Õnneks kasvab selles peres aga tõeline elupäästja – 11-aastane perepoeg, kes läbi une korterisse tunginud suitsu tundis, kogu pere üles äratas ning neil akna kaudu põgeneda aitas.

Kõigepealt tahaksin noort elupäästjat kogu südamest tänada, meile läks see lugu väga hinge! Sellepärast otsustasimegi seda perekonda oma kodu ülesehitamisega aidata. Loodame, et meie toetus on teile abiks ja saate juba varsti tagasi oma remonditud korterisse kolida.

UNISTUS - laste huvitegevuse toetamine

Järgmine perekond on igas mõttes erakordne – võiks lausa öelda, et kõik on omamoodi kangelased. Kui selle Tartumaalt pärit pere ema tabas ränk õnnetus ning ta murdis oma selgroo, õppis ta uuesti käima. Veelgi enam – nad asutasid abikaasaga Tartus oma jalgpalliklubi. Tänu sellele on pereisa valitud nii Tartu aasta noorsootöötajaks kui aasta treeneriks.

Kahtlemata kasvavad selles peres ka silmapaistvalt tublid lapsed. Neljast lapsest vanim on 18-aastane ja noorim 7-ne. Jalgpallipisikuga on nakatunud kõik lapsed, kuid eriti 15-aastane perepoeg, kes oma noore ea jooksul on tõusnud juba professionaalseks jalgpallitreeneriks ning valiti tänavu seetõttu koguni Aasta Nooreks.

Loomulikult on lastel teisigi huvisid – näiteks maalimine ja isegi trummimäng. See perekond on andnud suure panuse kohalike noorte jalgpalli- ja huvitegevuse arendamisse. Nüüd on käes see hetk, kus neile aitäh öelda ja mõni selle pere enda soov täita. Just mõni selline soov, mille täitmiseks neil endil parasjagu raha on nappinud ning mis lastele kõige rohkem rõõmu valmistaks.

UNISTUS - esiku põrand ja trepp

See tubli Järvamaal elav ema kasvatab nelja poega, kellest vanim on 11-aastane ja noorim 2-ne. Poisid on tublid – kui vaja süüa teha, aitavad lokkamisega, kui vaja šõud teha ja ema lõbustada – siis seda saab ka! Lisaks kuulub poiste huvialade hulka näiteks lumelauaga sõitmine, aiandus, muusika, koomiksite lugemine ja niisama elu põhiküsimuste üle juurdlemine.

Kahjuks on kahel vahvatest poisikluttidest erivajadused, mistõttu valmistab neile oma kodus praegusel järsul ja kitsaste astmetega trepil liikumine väga suuri raskusi ning on ohtlik. Usume, et kodu peab olema see koht, kus kõigil on turvaline! Sellepärast täidame nende unistuse ja aitame perel uue trepi ja esikupõranda ehitada.

UNISTUS - fotosessioon

Järgmises perekonnas, kes meile oma unistusest kirjutas ja mis nüüd ka täitub, kasvab neli last – vanim neist 11- ja noorim 3-aastane. Selle Tallinnast pärit pere unistus ei ole võib-olla nii kulukas, nagu mitmed teised siin juba kõlanud lood, aga see-eest selline, mis kauaks meelde jääb ja mida veel aastategi pärast meenutada. Selleks unistuseks oli fotosessioon kogu perega. Saab tehtud!

UNISTUS - Rootsi kruiis

See perekond on pärit Raplamaalt Kohilast ning nende sooviks oli oma neli last esimest korda elus “suure laevaga” sõitma viia. Meie teame, et üks suur laev sõidab kindlasti Tallinna ja Stockholmi vahel ja just sellise perereisi me neile võimaldamegi.

UNSITUS - gaasiveesoojendaja

Selles Põlvamaalt pärit peres kasvab viis last, kellest vanim 19- ja noorim 3-aastane. Kui vanemad pojad on tublid jalgpallurid, siis pere pisemad tegelevad kunsti ja laulmisega. Pole kahtlust, et selles peres on kodusoojust rohkem kui küll!

Kahjuks ei ole neil aga tihti sooja vett, sest väike elektriboiler ei vasta lihtsalt pere vajadustele. Nii tuleb pereemal nõusid tihti näiteks külma veega pesta. Selle väga praktilise ja vajaliku soovi me nüüd ka täidame ning kingime perele uue gaasiboileri.

UNISTUS - lauamängud

Viimasena viime täide Tartumaalt pärit 5-lapselise pere unistuse, mis toob rõõmu ja naerukilkeid neisse pikkadesse talveõhtutesse, mis meid siin veel ees ootavad. Selle pere 4-19-aastased lapsed unistasid kõige rohkem erinevatest lauamängudest, mida saaks ühiselt mängida. Ja mis saaks olla parem ühisest lõbusalt koosveedetud ajast? Õnneks on meil siinsamas Solaris Keskuses üks tore lauamängupood, kust pere juba täna endale soovitud kingitused välja valida saab.