2017

TEENÄITAJA 2017

Reet LainlaReet Lainla

Käesoleva aasta detsembrikuus saab sellest hetkest kakskümmend aastat. Just nõnda palju aastaid tagasi alustas Reet Lääne – Virumaa Suurte Perede Ühenduse juhtimist, organisatsiooni mis seisab suurte perede eest siin armsal Eestimaal. Selle paarikümne aasta jooksul on suureks kasvanud tema lapsed ning tänaseks valmistavad rõõmu juba lapselapsed. Tema rõõm ja sära pole aga kuskile kadunud, ikka ja jälle võtab ta paar korda nädalas ette teekonna Loksalt Rakverre, et avada ruumid kus suured pered saavad suhelda ning sobilikke riided ja muud vajalikku valida. Ta on justkui ingel, kes kuulab ja on olemas.

Tema suureks kireks on käsitöö, tema kodu on kui kunstisaal, mida kaunistab mehe valmistatud puidust mööbel ning tema enda loodud imelised pitsist kardinad ja muud kodutekstiilid. Lisaks eelnevale on tal ka suur reisikirg, kord aastas kutsub ta endaga kaasa teisedki rännuhuvilised ja nii ongi läbi reisitud peaaegu terve Euroopa. Ta on nelja lapse ema ja kuldne leedi, kes käesoleval aastal tähistab oma imelist juubelisünnipäeva.

TEENÄITAJA 2017

Ingrid Leemet

Ingrid LeemetSee kange saare naine ei ole ainult toimekas nelja lapse ema ja abikaasa, vaid ka aktiivne ühiskondlikult, olles hoolekogu liige koolis ja vedades viimased neli aastat Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse tegevust. Tema panus lasterikaste perede kooskäimisse on suur, ühendus on taas õitsele löönud ning traditsiooniks on kujunenud arvukad sündmused. Tema järjepideva ja sihikindla töö tulemusena on Saaremaa Lasterikaste Perede Ühendusele omistatud vabatahtliku sõbra märgis, millega tunnustatakse organisatsioone, kes on üles näidanud vabatahtlike kaasamise head taset.

Igapäevaselt töötab ta Akukon OY Eesti filiaalis. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli magistrantuuri keskkonnakorralduse erialal ning tema tänased tööülesanded on seotud keskkonnamüraga eri tasanditel, alates lihtsatest liiklusmüra arvutustest kuni suurte müraanalüüsideni.  Ta on äärmiselt hooliv ja positiivne ning temaga on alati mõnus vestelda. Tema peale võib kindel olla – ta on suurepärane kaaslane ja meeskonnamängija. Need lihtsad, aga täna nii vajalikud inimlikud omadused on edasi kandunud ka tema lastele.

RAJALEIDJA 2017

Peeter Aan Peeter Aan

Peeter alustas  õpinguid Sisekaitseakadeemias 2014 aastal, kui peres oli kasvamas 6 last. Õpingud kestsid 3 aastat ja vahepeal sündis tema perre veel üks laps. Käesoleva aasta kevadel said tema õpingud ilusa punkti CUM LAUDE tunnistuse näol. Abikaasana oli ta kooli tõttu palju kodust eemal, aga siiski suutis ta koguaeg oma pere jaoks olemas olla, kodus toimetada ja lastega tegeleda.

Ta õppis varahommikuti või hilisõhtuti – siis kui lapsed magasid ning püüdis alati teha nii, et tema õpingute tõttu ei jääks pere tähelepanuta ja kodus midagi tegemata. Ja ei jäänudki! Tema võimekusel pole piire ja tema pere on tema üle ääretult uhke. Lisaks sellele on ta suurepärane eeskuju oma lastele, et näidata et kõik siin elus on võimalik kui vaid ise soovida. Ta on ehe näide sellest, et õppida pole kunagi hilja ja isegi 7 lapse kasvatamise, maja ehitamise, töö , treeningute ja Eesti Rammumehe võistluste korraldamise kõrvalt on võimalik lõpetada kiitusega.