Näitused ja messid

11.märtsist 2014a. saab rändnäitust näha Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži seintel ja näitus jääb avatuks kuni 05.04.2014a. Täpsemalt saab lugeda SIIT

Detsembrikuus 2013a. rändas “Lapitekimaania”  Prantsusmaale, et 2014a. alguseks tagasi jõuda.

Fotor111620446Mess “Laps ja pere” leidis aset 17-18 novembril 2013.a. Tallinnas, Saku Suurhallis. Tegemist oli kogu perele hommikust õhtuni. Lastele oli hulgaliseltpõnevaid üritusi nii vaatamiseks kui ka ise kaasa löömiseks, jagati maiustusi, toimusid loosimised ja palju muud põnevat. Messi kodulehekülg: http://lapsjapere.ee/ Eesti Lasterikaste Perede Liit esitles “Lipa-Lopa” käsitöökojas valminud esemeid ning jagas tutvustavat materjali Liidukohta. Täname Aigar Pruuli, perekond Jürimäed ja Geidi Õunapit aktiivse osalemise eest messil.

24.oktoobril 2013.a. avati Ugala teatri fuajees rändnäitus «Lapitekimaania», mis oli kokku pandud Eesti lasterikaste perede liidu algatusel korraldatud töötubades valminud lapitekkidest. Lapitekkide tegemisel läksid käiku vanad särgid ja pluusid, voodilinad, kardinad, padjapüürid ja palju muudki. Tekid on plaanis oksjonil maha müüa ja saadud tulu kasutada lasterikastele peredele suunatud käsitöötubade korraldamiseks. Näitus oli avatud kuni 15 novembrini.

Tasulist artiklit ajalehest “Sakala” saab lugeda SIIT

1-15 oktoobrini 2013a. sai Lapitekimaania rändnäitust näha Rapla Maavalitsuse fuajee seintel.

19-21 juulil 2013a. toimusid Kilingi-Nõmme päevad. Linnapäevade raames olid Pärnumaal Kilingi-Nõmme Klubis uksed avatud kõigile külastajatele nautimaks ELPLi liikmete poolt üheksas maakonnas valmistatud rändnäitust “Lapitekimaania”. Saarde Kihelkonna Häälekandja “Saarde Sõnumid” sellekohast artiklit saab lugeda SIIT

3. juunil 2013 avati Riigikogus rändnäitus lapitekkidest, mis loodi Eesti Lasterikaste Perede Liidu algatusel veebruarist maini korraldatud töötubades.

DSC_0056Üheksas Eesti maakonnas toimusid lapitekkide loomise töötoad, kus said osaleda nii käsitööharrastajad kui kõik teised huvi tundnud lasterikaste perede esindajad – lapsed, emad-isad ja töötubade juhendajad. Suurtele peredele suunatud ürituse „Lapitekimaania“ igas töötoas valmis kaks suurt lapitekki mõõtudes kuni  240×240 cm. Tekke õmbles kokku 132 inimest üheksas Eesti maakonnas ning selleks kulus 1024 töötundi. “Lapitekimaania” näituse avas Riigikodu esimees Ene Ergma, kellele Liidu president Aage Õunap andis tänusõnadega üle ka ühe käsitöökojas valminud lapiteki, kingitusena Riigikogu liikmetele. Järgnesid tervitussõnad sotsiaalkomisjoni esimehelt MArgus Tsahknalt ning Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmelt Helmen Kütilt. Riigukogu valiti avanäituseks teadlikult ning näitus loodi üleskutsena Eesti rahvale, et ühtekuuluvustunnet aus hoida.  ”Soovime näidata, et lasterikkad pered võivad olla väga tegusad ja toimekad ning kanda edasi tõelist rikkust. Hoidkem ja tunnustagem neid kui Eesti rahvuse edasikandjaid!”: ütles Aage Õunap. Fotomeenutust saab vaadata Riigikogu koduleheküljelt.