Kurepesa 2011 -2013

Kurepesa nr 1 – juuli 2011kurepesalogo-väike

Kurepesa nr 2 – oktoober 2011

Kurepesa nr 3 -  jaanuar 2012

Kurepesa nr 4 – aprill 2012

Kurepesa nr 5 -  juuli 2012

Kurepesa nr 6 – detsember 2012

Kurepesa nr 7 – september 2013

Ajaleht „Kurepesa“  on saanud alguse KÜSK projektist “Organisatsiooni tugevdamine läbi strateegilise planeerimise ja infovahetuse kaasajastamise”. Kurepesa  ilmub neli korda aastas  ja seda levitavad maakondlikud organisatsioonid üle Eesti.

Ajalehele sobiva nime leidmiseks kuulutati aprillikuus 2011 välja konkurss. Kokku esitati 18 erinevat nime kombinatsiooni. Meeldejäädavamad neist: Neli paari silmi, Laste rõõm, Suurte perede hääl, Lapsesuu ei valeta, Mikud-Mannid, Siller jne. Maikuu lõpus kui toimus Eesti lasterikaste perede liidu juhatuse koosolek valiti välja sobivaim nimi. Kusjuures Suurte perede hääl ja Kurepesa said võrdse arvu hääli. Tulise diskussiooni tulemusena otsustati „Kurepesa“ kasuks. Suur oli üllatus kui selgus  nime autor- Tallinna Lasterikaste Perede Liidu esinaine Katerina Puusepp. Autor sai tänutäheks kommikarbi.

Miks just Kurepesa? Toonekurge peetakse Euroopas õnne ja viljakuse sümboliks. Tema eluviisi kohta ringleb mitmeid legende.  Paljudes lugudes toovad toonekured lapsi ja eks meiegi peredes kasvab lapsi rohkem kui kaks või kolm. Lisaks garanteerib kurepesa maja katusel õnne. Seega igati vääriline ja sobiv nimi.

Ajalehe toimkond on  proovinud Kurepesa teha oma parimate oskuste juures ning koondanud siia lood mis tähtsad ja aktuaalsed tänasel päeval. Erilised tänusõnad  tahan öelda Malle Toomiste´ le ja Katri Henga ´ le kes on olnud väga abivalmid ning toetanud oma professionaalsete mõtetega.

Loodan väga, et sa saad Kurepesaga sõbraks või vähemalt heaks tuttavaks.