Lasterikaste perede huvide kaitse

Soovitud mõju: seadusandluses sätestatud meetmete abil tagatakse lasterikaste perede toetamine ja abistamine laste kasvatamisel. Suurendatakse perede elukvaliteeti ja toimetulekut ning parandatakse teenuste kättesaadavust.

UNUSTAMATUD LOOD!

IMG_0002Paar aastat tagasi muutus aktuaalseks meie pere katuseprobleem. Olime alustanud juurdeehitust uueks esikuks. Seinad said valmis, aga katust polnud. Unistasin alati tumedast kivikatusest, mis oleks vettpidav ja kindlalt pea kohal. Sellist raha, mis kuluks terve kivikatuse jaoks, polnud ei rahakotis ega ka pangaarvel. Ja katust ei saa ka osade kaupa vahetada, ikka kõik korraga. Õnneks tuli meile appi KREDEXi kodutoetus. Teadsin, et kuna meie pereisal on kuldsed käed, saame katuse vahetatud ka omal jõul. Kodutoetuse eest saime tellida kogu vajaliku materjali. Järgmised kaks suve möödusid kogu perel enam-vähem katusel – kes hoidis redelit, kes  aitas kive tassida ning kes paigaldas neid. Nägime palju vaeva, aga nüüd võin väita, et oleme kindla katuse all ja meie pere suur unistus on täitunud!

Kaire, 39-aastane, Põlvamaalt, peres 4 last

ELPL on osalenud meetme „Kodutoetus lasterikastele peredele” väljatöötamises, info levitamises peredele, hindamiskomisjoni töös ning perede nõustamises.

*****

IMG_2781-1Olen aastaid loonud väärtusi oma käte abil ja teinud valdavalt midagi materiaalset, ainelist, käega katsutavat. Aja jooksul on minus kasvanud soov ja igatsus kogeda midagi teistsugust, mida on mulle pakkunud igapäevaelu.  Mind on saatnud arusaam, et pehmed väärtused tuleks jätta kõrvale ja vaid materiaalne omab kaalu, aidates edukalt hakkama saada. Nüüdseks olen enam hakanud märkama ja hindama oma töö kõrvalt ka peret, igaüht individuaalselt. Mind huvitavad üha enam pehmed väärtused. Suheldes teiste lasterikaste peredega on huvitav jälgida teiste perede omavahelist „keemiat“ ja harmoonilist suhet. Olen sügavalt veendunud, et lasterikas pere on ideaalne kasvamise koht (mitte ainult lastele vaid ka täiskasvanutele), kus on olemas kõik õiged väärtused mida peame oluliseks. Vastastikune hoolimine, teineteisega arvestamine, vajadusel toetamine, teineteise tunnustamine ning paljud teised olulised väärtused on lasterikka pere loomulikud igapäevaelu osad.

Koos olemine, koos tegutsemine, mõtete jagamine ja teineteise arusaamade mõistmine ja aktsepteerimine omab üha suuremat kaalu ja tähtsust minu elus. Soovin endast anda üha enam, aidata, toetada, tunnustada. Lasterikaste perede muredest ja rõõmudest osasaamine ning ettetulnud probleemide lahendamine on andnud mulle palju indu ja energiat eneseteostuseks hoopis teistlaadsel moel ja valdkonnas kui enne on elu seda võimaldanud. Olen empaatilisem ja tunnen, et see on muutnud mind palju tolerantsemaks. See on muutus minus eneses. Olen õnnelik, et saan olla just lasterikka pere isa.

Priit (nimi muudetud), 46-aastane, peres 4 last