Lapitekimaania

  • Perioodil veebruar- mai 2013 viidi Eestimaa erinevates paikades läbi töötoad
  • Igas töötoas valmis kaks lapitekki mõõtudega kuni 240×240 cm
  • Töötubasid juhendasid käsitöömestrid, kellest üks oli piirkonna tuntud käsitööline ning teine Liidu liige Helen Lensment
  • Valminud tekkidest korraldati ja korraldatakse ka edaspidi rändnäituseid

JõgevamaaJõgevamaa2Lapitekimaania Jõgevamaal

16.05.2013.a. toimus Lapitekimaania Jõgevamaal. Päevast võtsid osa 9 ema, 1 isa ja 2 tütart, kes tegid ühtekokku 84 vabatahtlikku töötundi. Seekord valmisid väikeste tüdrukute unistus – printsessi roosa lapitekk ja lapitekk kingituseks Riigikogule.

Põlvamaa2PõlvamaaLapitekimaania Põlvamaal

04.05.2013.a. koguneti Põlvamaal Rasinal. Lapitekkide õmblemisest võtsid osa 8 inimest,  kes tegid kokku 56 vabatahtlikku töötundi, millele lisandusid juhendajate poolsed viimistlustööd.

RaplamaaRaplamaa2Lapitekimaania Raplamaal

20.04.2013.a. rändas Lapitekimaania Raplamaale Kehtnasse. Päevast võtsid osa 16 inimest kes tegid ühtekokku 112 vabatahtlikku töötundi. Raplamaa käsitöömeistrina juhendas meid Aire Kapstas ning ELPL poolt Helen Lensment. Kokapoisina valmistas meile imemaitsvat lõunasööki Aigar Pruul, tänutäheks õmblesime talle “lapipõlle”, eks ikka selleks, et järgnevatel kordadel saaks ta naisperet jälle üllatada.

Lääne-VirumaaLääne-Virumaa2Lapitekimaania Lääne- Virumaal

06.04.2013.a. toimus Lapitekimaania Rakvere  Põhjakeskuses asuvas  Avatud Kodukäsitöökeskuses. Lääne-Virumaa käsitöömeistrina juhendas emasid, tütreid ja isasid Malle Kaarmann. Päevast võtsid osa 20 inimest kes tegid ühtekokku 120 vabatahtlikku töötundi.

ValgamaaValgamaa2Lapitekimaania Valgamaal

17.03.2013.a. kogunesime  Valgamaal Keeni Põhikoolis, et jätkata lapiliste tekkide õmblemist. Sel korral ühendasime ühel tekil aplikatsioonitehnika ja klassikalised ruudud ning teisel panime punased ja lillelised kolmnurgad sümmeetriliselt jooksma. Päeva jooksul tegid 9 naist ja kaks tüdrukut 63 vabatahtlikku töötundi. Käsitöömeistrina juhendas meid Vastseliinast pärit  Ilme Aim ning Pärnumaalt Helen Lensment. Osalejate mällu jäävad Keeni Põhikooli omanäolised garderoobid ning Ilme kogu päeva räägitav Võru murrak.

PärnumaaPärnumaa2Lapitekimaania Pärnumaal

10.03.2013.a. rändas Lapitekimaania Pärnumaale, Are Huvikekusesse. Kogunenud olid 19 ema ja 5 last. Päeva jooksul tehti 114 vabatahtlikku töötundi. Valmisid kaks tekki mille juhendajateks olid Helen Lensment ja Kalli Avald. Ühte tekki jääb kaunistama valge toonekurg mis on Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidu logoks. Lisaks on Pärnumaa ühing valge toonekure vaderiks Tallinna loomaaias.

VõrumaaVõrumaa2Lapitekimaania  Võrumaal

02.03.2013.a. kogunesid Võrumaa kanged naised ja tütred Rõuge Tervisekeskuse saalis. Päeva eestvedajad olid Maire Kullas, Narcissa Samm ja Helen Lensment. Üritusel osalesid 12 ema ja 6 last.  Ühtekokku tehti 108 vabatahtlikku töötundi millele lisandusid juhendajate poolsed viimistlustööd. Sinise teki valmimisel juhtus ka üks meeldejääv seik – emad liitsid ja lahutasid ning jõudsid järeldusele, et 240*240m teki valmimiseks on vaja õmmelda 4 mustriblokki. Oh seda üllatust kui päeva teises pooles selgus, et tegelikult on vaja 9 blokki. Mis siis ikka, puuduolevad kangajupid – meeste päevasärkide käised  toodi 14 km kauguselt  kohale.

Viljandimaa2ViljandimaaLapitekimaania Viljandimaal

09.02.2013.a. kohtusid Viljandimaa lasterikaste perede ühenduse emad ja tütred Olustvere lina- ja lapikojas. Üheskoos tehti algust Lapitekimaania projektiga. Päeva jooksul lõiguti ja tükeldati, triigiti ja pressiti, õmmeldi ja harutati.  Valmisid kaks imelist tekki. Käsitöömeistritena juhendasid Mall Vesilo ja Helen Lensment. Üritusel osales 17 huvilist, üks pisike piiga ja koer. Ühtekokku tehti 102 vabatahtlikku töötundi, millele lisandusid juhendajate poolsed viimistlustööd.