Käsitööpäevad

1

Viljandimaal toimus 16. detsembril 2013 organza lillede valmistamise õpituba, millest võtsid osa 7 ema ja neli tütart. Valmistati imeilusaid prosse ja patsikummide kaunistamiseks roose. Kuigi tegemist on tehnikaga, kus tuleb kasutada tulega ääristamist, said kõik osalejad kenasti hakkama. Jõulukuul küünaldevalgel tunduvad need õrnad õielehed eriti kaunitena..

 

IMG_1338

IMG_131312 – 14. juulini 2013 toimusid Valgamaa Lasterikaste Perede Ühingu poolt korraldatud üle-eestilised lasterikaste perede suvepäevad ja nende raames ka erinevad arendavad õpitoad. Toimusid savi-, sepa- ja hingenukkude valmistamise töötoad, pabermassi- ja maaliõpitoad, pastla-, käepaela- ja rullnuku valmistamise töötoad. Contra viis läbi võrukeelse luuleõpitoa. Samas olid ka juuksuri ja kosmeetiku töötoad, kus jagati näpunäiteid nii lastele kui vanematele. Pered õppisid palju uut läbi ise tegemise, töötubade  ja ürituste. Kõigil oli rõõm koostegemisest ja väga vahva võimalus erinevaid asju ja tehnikaid ise proovida, midagi uut õppida ja kogeda. Projekt täitis oma eesmärgi. Osalejad said unustamatud elamused ning õppisid palju uut töötubadest ja said teadmisi keskkonnast ja loodusest.

Hiiumaal toimus 18.mail 2013 puutööteemaline õppepäev. Projekti abil tutvustati ja õpiti läbi isetegemise lihtsamaid puutöö oskusi kohalike puutöömeistrite õpetuste, soovituste ning nõuannete abil. Lapsed kogesid siirast rõõmu koos isade ja emadega puidutöökojas meisterdamisest. Päev oli kõigile 25le osalejatele väga õpetlik ja nauditav.

Õppepäeval tutvustati erinevaid puiduliike ja erinevaid puidutöötlemise ja – viimistlemise eriviise. Projekti tulemusena valmisid osalejate poolt valmistatud meened ja mänguasjad ning saavutati osalejate soov ja julgus ka edaspidi puutööd õppida. Lastel tekkis siiras huvi puust esemete valmistamiseks ning avaldati soovi sarnaseid õppepäevi korraldada veel.

l-v2012 aasta novembrikuu  kolmel järjestikusel nädalavahetusel toimusid Rakveres “Avatud Käsitöökeskuses” küünla valmistamise töötoad lasterikastele peredele. Esmalt tutvuti erialase kirjandusega ja erinevate materjalidega, seejärel valmistati geelküünlaid ja tuleroose. Küünlad marmoriseeriti ning pakiti kaunilt. Koolitusel osales 32 inimest.

DSC_003529.10. ja 20.11.2012.a. osalesid Viljandimaa lasterikkad pered “Tikatiiritsa” käsitöötoas. Üheskoos valmistati karpe ja helkureid. Käsitööpäevadel osales 32 inimest.

4Kahel sügiskuu päeval, 3. ja 17. novembril 2012.a kogunesid Saaremaa lasterikkad pered, et üheskoos viltimise tehnikas teha erinevaid asju. Valmisid mänguasjad, kaunistused, seebid jne. Käsitööpäevad toimusid Mustjala Käsitöö Sahvris ja Kuressaare Nelipüha kirikus ning kokku osales 24 peret.