2016

TEENÄITAJA 2016 

Pärlipüüdja

PILLE KULDSAAR

Pille on ema 12-le lapsele ja vanaema 10-le lapselapsele. Elab Pärnumaal, on alati rahulik, hea nõuandja ja kuulaja ning naljatledes öeldes ka suurpärase arhivaari mäluga. Ta hoiab tahaplaanile, kuid on alati kohal.

Pille tee lasterikkuse juurde sai alguse 23 aastat tagasi, mil ta koos teiste  mõttekaaslastega asutas lasterikkaid peresid koondava maakondliku organisatsiooni. See oli lasterikastele peredele raske aeg, nad olid ummikus. Ühiselt jõuti arusaamisele: ühtsuses peitub jõud ja ainult koos saame ennast kuuldavaks teha. Seepärast tuldi kokku, et koos leida lahendusi lasterikaste perede väärtustamiseks ja olukorra parandamiseks. Ta valiti kohe maakondliku organisatsiooni juhatusse olles hiljem pikka aega juhatuse esimees ja tänaseks tegevjuhi rollis. Tema eestvedamisel kutsuti kokku teiste maakondade lasterikaste perede ühendused ja asutati katusorganisatsioon Eesti Lasterikaste Perede Liit, mille juhatuse liige on ta pikki aastaid olnud.

Selleks et lasterikastele peredele järjest paremini abiks olla, on ta käinud mitmetel erinevatel koolitustel ning korraldanud peredele mitmesuguseid kursuseid ja õppepäevi. Selle kõige jaoks on ta kirjutanud suure hulga projekte. Ta on olnud autoriks lugematul arvul ühispöördumistele, kirjadele ja artiklitele, mis on saadetud riigivalitsusele, kohalikule omavalitsusele, ajalehtedele, mitmesugustele organisatsioonidele, ettevõtetele. Küllap nii mõndagi on saavutatud just tema heale kirjutamisoskusele. See on suur ja tänuväärne töö, mida see naisterahvas on teinud suure pühendumisega.

Nii ei jõuagi ära imestada, kuidas ta on suutnud teha nii vastutusrikast ja aeganõudvat tööd lasterikaste perede liidus. Ka tema lapsed on mõelnud, nüüd kui nad on juba suured ja endal on pered, kuidas küll ema on nendega hakkama saanud, igaühele neist aega leidnud. Nad pole emaarmastusest ja hoolest puudust tundnud. Tahes näidata oma armastust ja tänu, kutsusid lapsed ema TV3 saatesse „Armastuse laul“ See oli väga armas ja südantliigutav.

RAJALEIDJA 2016

SIIRI JOAMETS

Siiri Joamets on üks eriline naine, kelle akadeemilised õpingud algasid 2010 aastal, mil pere oli veel 5-liikmeline. Nad elavad Tallinnas, kus koos abikaasaga on kujundatud hubane elamine ning kus tänaseks jagatakse ühiseid emotsioone 7-liikmelise perena. Pere vanim laps on 19-aastane ning noorimad 2-aastased kaksikud.

Siiri lõpetas esimest korda kõrgkooli Tartus aastal 2001 õppides majanduse erialal. Uuesti alustas ta õpinguid Tallinna Ülikoolis 2010 aastal, õppides klassiõpetaja erialal integreeritud magistriõppes. Koduste toimetuste, laste kasvatamise ja tööelu kõrvalt oli see omamoodi väljakutse, kuid ta sai sellega edukalt hakkama. Nii omandas ta poolteist aastat tagasi magistrikraadi, sedakorda oma unistuste erialal, milleks oli klassiõpetaja kutse. Kasvatades selleks hetkeks juba viite last, läbis ta edukalt ka need õpingud ning nii ongi tänaseks tema „seljakotis“ magistrikraad.

Siiri on 17 kordne Eesti meister noorte ja juunioride klassi jalgrattaspordis, nüüd tegeleb ta pikamaa jooksmise ning rulluisutamisega. Jooksmas käib ta tavaliselt üksi, kuid võistlustel on enamasti abikaasa taustajõuna kaasas. Sel aastal tuli ta näiteks poolmaratonis naiste arvestuses 21. kohale. Kes veel ei tea siis poolmaratoni läbimiseks tuleb joosta 21 kilomeetrit!

Paar päeva tagasi, 1 septembril alustas ta uuesti kooliteed, sedapuhku uues rollis- õpetajana. Ta on Jüri Gümnaasiumis tarkust jagamas nii poistele kui tüdrukutele ning me loodame, et üks tema unistustest on täitunud! Tema töökus ja suur pühendumus on eeskujuks nii noortele, kui täiskasvanutele. Siiri töökust on märganud ka tema 13-aastane tütar Lily Helen, just tema esitaski oma ema kandidatuuri. Siiri abikaasa Aimari sõnul on tal maailma parim naine, sest Siiri hoiab oma kodu ja armastab üle kõige oma lapsi.