2014

Lasterikkad pidasid Läti ja Leedu suurperedega Hiiumaal Suvekoolisuvekool2014

11. ̶ 13. juulil toimus Hiiumaal Kassari Kiigeplatsil Eesti Lasterikaste Perede Liidu Suvekool. See oli juba 19. suvine kokkusaamine.

Tervitussõnad ütlesid Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse ja Hiiu maavanem Riho Rahuoja. Suvekoolist võttis osa ligi 600 osalejat erinevatest Eestimaa paikadest. Külas olid ka suurepered Läti- ja Leedumaalt.

Rait Kuuse võttis toimunud kokku sõnadega. „Ühtsus ja ühtehoidmine on Eesti inimestele väga omane, mida näitas möödunud tantsu- ja laulupidu. Suurperede suvekool on ka kui üks väike laulupidu, kuhu tulevad pered, et üksteist toetada ja abistada. Aitäh Eesti Lasterikaste Perede Liidule, kes on suvekooli korraldanud ja suurperesid juba peaaegu 20 aastat kokku kutsunud.“

Sündmuse peakorraldaja, Hiiumaa Lasterikaste Perede Ühenduse juhatuse esimehe Rein Jürimäe sõnul on Suvekooli näol tegemist Eesti Lasterikaste Perede Liitu kuuluvate perede aasta ühe tippsündmusega, mis suurendab perede sotsiaalset aktiivsust ning arendab suhtevõrgustikku. Võõrustajad pöörasid kogu Suvekooli ajal tähelepanu just piirkondlikule eripärale, kogukonna pärandkultuurile ja kohatunnetusele, mis oli üks Suvekooli ühendavaid lülisid.

Kolme päeva vältel toimus palju huvitavat. Tutvuti Hiiumaa kaunite paikade ja vaatamisväärsustega, tehti sporti ning viidi läbi käsitöö ja meisterdamise töötubasid nii lastele kui vanematele. Suvekooli läbivaks teemaks on kohaliku loodus-, ajaloo- ja kultuuripärandiga tutvumine. Ajakirjanduse rollist rääkis ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju. Õhtul sai tantsujalga keerutada ansamblite H3 ja Untsakad saatel.

„Suvekool on traditsiooniline ettevõtmine, mida korraldatakse igal aastal erinevas maakonnas. See on lasterikka pere kvaliteetaeg, koos olemise ning teiste peredega taaskohtumise aeg. Nägemiseni aasta pärast Harjumaal, “ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

Suvekooli pilte saab vaadata siin

Meediakajastused: Hiiumaa Uudised; Hiiu Leht; Kuku Raadio intervjuu Inga Jürimäega

Suvekooli toetajad:

kassarisa rahvakultuurhiiuvaldtuuruepiimbplastrakverefarmi_logotartumillkainapyhalepasportland-olinedhiiu mvMERELIIVA TALU hiiu_pagar_logo