2014

Leo Kaagjärve fondist jagati stipendiume.
Eesti Lasterikaste Perede Liit andis välja kaks stipendiumi, mille said perekond Juus Valgamaalt ja perekond Kuusemaa Tartumaalt.
Käesoleval aastal laekus kokku 10 taotlust. Jagada oli kaks stipendiumi väärtuses 320 eurot ning nende omanikud valiti välja fondi nõukogu hääletusel.

Perekond Juus elab Valgamaal Tsirguliinas. Peres on kasvamas 8 last. Priit (21), Kaarel (17), Joonas (13), Marianne (11), Aivar (9), Henri (5) Rainer (4) ja Roland (1).
Pereema Jane: „Kasvatame lapsi selle mõttega, et nad oskaks väärtustada kodu, peret, haridust ja et  neil oleks tööarmastust. Meie pere õnn on see, et elame maal. Siin saab õpetada lapsi ka tööd tegema ja pole hirmu, et hätta jäävad“. Selle pere poisid ehitasid  koos isaga maja teise korruse elamiseks, remondivad, käivad metsas ja teevad paljusid muid töid. Kõik pere lapsed on väga sportlikud, saavutanud medaleid nii Eesti meistrivõistlustel kui ka maakondlikutel võitlustel
Ema Jane töötab alates 2000 aastast lasteaias õpetaja abina, praegu on väiksema lapsega kodus kuid tegeleb selle kõrvalt Valgamaa Lasterikaste Perede Ühingu juhatuse liikmena suurperede abistamisega.  Isa Tiit töötab Tartus AS Kodumajas.

Perekond Kuusemaa elab Tartumaal Puhjas ning nende peres on 6-liikmeline: isa Tiit, ema Miina-Liisa, poeg Jaagup (14) ja tütred Viiu Elise (12), Lembi Laine (10) ning Tiiu Piibe (8).
Tiit ja Miina-Liisa on olnud abielus alates 1995. aastast ja teeninud kogu selle aja väikest EELK maakogudust Puhjas, isa vaimulikuna ja ema organisti ning koorijuhina. Isa Tiit töötab alates 2005. aastast ka kaplanina Tartu Vanglas (poole kohaga).
Kõik neli last õpivad Tartu Kristlikus Põhikoolis ning muusikalist haridust omandavad H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Jaagup õpib seal kitarri, Viiu Elise orelit (ainsa õpilasena!), Lembi Laine ja Tiiu Piibe viiulit.
Pereema Miina-Liisa tunnistati 2013.a. EELK-s Aasta Kirikumuusikuks ja tänavu Puhja valla poolt Aasta Inimeseks. Tiit on MTÜ Valge Eesti (abistab vabanenud vange) ja MTÜ Sambia Sõbrad (aitab orbe ja vaeseid Sambias; – asutamisel) juhatuste liige, kirikliku organisatsiooni Martin Lutheri Ühing juhatuse liige, Valga praostkonna nõukogu liige, EELK Kirikukogu saadik. Varem, eesti rahva võitluses vabaduse ja iseseisvuse eest aastatel 1987-1991 osales Tiit aktiivselt selles protsessis nii Muinsuskaitse Seltsi, Kristliku Liidu (hiljem Kristliku Ühenduse) ja EÜS-i ridades; tema elulugu on jäädvustatud ka Eesti Rahva Elulugude sarjas (II köites).